3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ ۱۳:۴۵:۱۰
کد مطلب:  1043623
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش گلستان:
زنگ نمادین شورای آموزش و پرورش در گرگان به صدا در آمد

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش گلستان، زنگ نمادین شورای آموزش و پرورش در گرگان به صدا در آمد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، پیش از ظهر امروز 24 دی ماه 98 با حضور مدیرکل آموزش و پرورش گلستان، مسئولین استانی و شهرستانی و همچنین تعداد کثیری از دانش آموزان و اولیای آنها، زنگ نمادین استانی شورای آموزش و پرورش به صورت متمرکز در کانون تربیتی و فرهنگی طه گرگان نواخته شد.

احسان گوهری راد مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در این مراسم خطاب به دانش آموزان اظهار کرد: اگر شما دانش آموزان در انجام کارهای خانه به والدین خود کمک نکنید امور منزل شما به طور منظم و کاملی پیش نخواهد رفت و انجام آنها با مشکلاتی مواجه خواهد شد بنابراین شورای آموزش و پرورش، به‌ منظور تحقق مشارکت و نظارت مردم در امر آموزش و پرورش و بهره‌گیرى از کلیه منابع و امکانات، جهت تأسیس، توسعه و تجهیز فضاهاى آموزشى و پرورشى و تسهیل در فعالیت‌هاى اجرائى آموزش و پرورش، شوراهاى آموزش و پرورش در استان‌ها و شهرستان‌ها تشکیل مى‌گردد.

مدیرکل آموزش و پرورش  گلستان تشکیل  این شورا را بسیار مهم دانست و گفت: تصمیمات اتخاذ شده در جلسات شورای آموزش و پرورش، به دلیل اطلاعات کافی و تبحری که اعضای این شورا دارند بسیار مهم بوده و می تواند برای آموزش و پرورش راهگشا باشد.

گوهری راد با بیان اینکه «مشارکت در امور آموزش و پرورش یک ضرورت انکار ناپذیر است» تصریح کرد: رابطه‌ی آموزش و پرورش (مدرسه) و اجتماع، یک فرآیند تعاملی و مداوم است که چنان که شکل مشارکت آگاهانه را به خود گیرد باعث اثر بخشی و کار آیی بیشتر مدارس می‌شود و ما باید تمام همت خود را به کار گیریم تا مشارکت در آموزش و پرورش به حداکثر میزان خود برسد.

این مقام مسئول ضمن تشکر و قدردانی از خیرین، اضافه کرد: تا کنون مشارکت مردم و خیرین  در آموزش و پرورش مطلوب بوده و برای این دستگاه دستاورد های زیادی داشته است به طوری که در طی چند سال قبل با مساعدت خیرین، مدارس زیادی در استان بازسازی و تجهیز شده است.

گفتنی است در پایان این مراسم از دو خیر مدرسه ساز استان تجلیل به عمل آمد. شایان ذکر است، 24 الی 30 دی ماه، به نام هفته شوراهای آموزش و پرورش نامگذاری شده است.

برای دیدن تصاویر بیشتر روی گالری کلیک کنید.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :