3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ ۱۳:۴۵:۰۱
کد مطلب:  1043600
اجرای طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان در ۶۶۹ مدرسه گیلان

معاون پرورشی فرهنگی آموزش و پرورش گیلان گفت: طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان ( نماد) در ۶۶۹ مدرسه استان در حال اجراست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، جمیل عباسی غریب با اشاره به اجرای طرح نماد در سال تحصیلی ۹۹ ۹۸ برای سومین سال در استان گیلان اظهار داشت : طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان در سال تحصیلی ۹۷ ۹۶ در ۱۲ مدرسه شهرستان شفت و ناحیه یک رشت اجرا شد.

وی با بیان این که طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان در دومین سال اجرا در سال تحصیلی گذشته ۹۸ ۹۷ در ۱۲۸ واحد آموزشی شفت، ناحیه یک و تمام مدارس دولتی لنگرود اجرا شد، افزود : امسال نیز این طرح در ۶۶۹ مدرسه در ناحیه یک و دو رشت، آستارا، تالش، صومعه سرا، شفت، بندرانزلی، سیاهکل، رودبنه و لنگرود در حال اجراست.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان خاطر نشان کرد: نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان با رویکرد توانمندسازی مدرسه محوری از طریق گسترش آموزش های رشد مدار در زمینه پیشگیری از رفتارهای پرخطر، آسیب های اجتماعی و بزهکاری به اجرا درآمد.

عباسی غریب افزود: در اجرای این طرح دانش آموزان آسیب پذیر و آسیب دیده شناسایی و مداخلات لازم انجام می شود.

وی گفت: در اجرای این طرح، ۱۳ نهاد و سازمان از جمله دادگستری، بهزیستی، صدا و سیما، دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی با آموزش و پرورش همکاری می کنند.

 

به اشتراک بگذارید :