20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ ۱۲:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1043480
کارشناس امور شوراها و مدارس هیئت امنایی وزارت آموزش و پرورش:
مدارس هیئت امنایی نیاز به افزایش تعداد و بالا بردن کیفیت دارند

دوره توانمند سازی مدیران مدارس هیئت امنایی شهرستانهای استان تهران باحضور مسئولین وزارت آموزش و پرورش و اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران به میزبانی مدارس هیئت امنایی فرنو و ملاصدرا شهر قدس برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و به نقل از پانا، در این نشست نتاج کارشناس امور شوراها و مدارس هیئت امنایی وزارت آموزش و پرورش در سخنانی و در رابطه با مبانی یک مدرسه هیئت امنایی اظهار کرد: اولین شرط مدرسه هیئت امنایی شدن مستقل بودن است و مدرسه ای که دوشیفته است، نمی تواند نام هیئت امنایی بودن را به خود بگیرد.

وی در ادامه اشاره بر شیوه‌ها و بخشنامه‌های اجرایی در مدارس هیئت‌امنایی بیان کرد: فعالیت‌ها و برنامه‌های مدارس هیئت امنایی بامدارس دولتی موازی است اما تنها یک تفاوت وجود دارد آن هم نقش مهم تر اولیاء دانش آموزان نسبت به مدرسه دولتی است.

نتاج  اذعان کرد: اینکه صرفا روی بودجه ای که از طریق کمک به مدرسه که توسط اولیاء به دست می آید برای اجرای برنامه‌ها حساب کنیم امری درست نیست،چرا که فلسفه ما خودجوش و انقلابی بودن است و ما باید خودمان به اولیاء و دانش آموزان خدمات ارائه کنیم.

وی افزود: مدارس هیئت امنایی نیاز به افزایش دارند و درکنار افزایش تعداد مدارس باید ازبالا بردن کیفیت غافل نشویم.

کارشناس امور شوراها و مدارس هیئت امنایی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در مدارس هیئت امنایی هیچ محدودیتی در برگزاری نوع کلاسها ندارد و کلاسها می تواند با محوریتهای مختلف برگزارشود وهمچنین در زمان بندی کلاسها نیز محدودیتی نداریم، البته غیر از برگزاری کلاسهای فوق برنامه در ساعات آموزشی.

وی ادامه داد: مقدار زمان برگزاری کلاسهای فوق برنامه با توجه به شرایط مدرسه و منطقه توسط خود مدیر و مسئولین مدرسه و آموزش و پرورش منطقه تصمیم گرفته می شود.

نتاج خاطر نشان کرد: خوشبختانه امروز مشکلات کمتراز موفقیت‌هایی است که توسط مدیران مدارس هیئت امنایی حاصل شده است.

در این برنامه روحی رئیس گروه توسعه و نظارت در امورشوراها و مدارس هیئت امنایی وزارت آموزش و پرورش، محمد صیدلو مدیرکل اداره آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی نیز حضور داشتند.

 

 

به اشتراک بگذارید :