7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ ۱۲:۴۹:۵۰
کد مطلب:  1043444
نیروی انسانی عامل توسعه پایدار

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: آموزش و پرورش با دارا بودن سرمایه نیروی انسانی یکی از عوامل موثر در توسعه پایدار کشور است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، نادر جهان آرای در جلسه روسای ادارات آموزش و پرورش استان که در کلاچای برگزار شد، با تسلیت شهادت سردار قاسم سلیمانی و همچنین جان باختن تعدادی از هم وطنان در حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اظهار داشت: دانش آموزان و خانواده ها از مهم ترین سرمایه های غیرمادی ما محسوب می شوند. وی با برشمردن برخی شاخص های توسعه در جوامع، خاطرنشان کرد: امید به زندگی و حضور زنان در فعالیت های اجتماعی از مهم ترین این شاخص ها هستند. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به برخی سرمایه های مادی آموزش و پرورش اظهار داشت: در داشته های مادی با محدودیت روبرو هستیم و متأسفانه در سالهای اخیر نه تنها به دارایی های آموزش و پرورش افزوده نشده، بلکه در نگهداری آن هم با مشکلاتی مواجه هستیم. جهان آرای با اشاره به برگزاری جلسه روسای ادارات مناطق در مجتمع رفاهی آموزش و پرورش قزوین در کلاچای خاطرنشان کرد: برگزاری چنین جلسه ای در این مکان نمونه ای از فقر امکانات رفاهی و آموزشی در استان گیلان است. وی در ادامه با تأکید بر ضرورت جدیت در کار اداری و آموزشی اظهار داشت: مدیران لازم است برای پیشبرد بهتر امور، نقشه سند تحول بنیادین، برنامه درس ملی، قانون تأسیس مدارس غیر دولتی، قانون شوراهای آموزش و پرورش و آیین نامه اجرایی مدارس را مستمراً مطالعه کنند. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به لزوم نظارت کامل  به عرضه مواد غذایی در مدارس گفت: لازم است بوفه ها در خدمت دانش آموزان باشند و در اجاره و عرضه سالم مواد غذایی نظارت کامل شود. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اشتغال به کار برخی نیروهای قراردادی در آموزش و پرورش استان اظهار داشت: نیروهای موثر قراردادی شایسته است که قراردادشان تمدید شود. جهان آرای در پایان بر تعیین تکلیف خانه های سازمانی و اهتمام مدیران به برقراری بیمه مسئولیت مدنی و حوادث مدارس در جهت صیانت مادی و معنوی از دانش آموزان تأکید کرد.

فرماندار رودسر نیز در این جلسه با اشاره به ضرورت مشارکت سیاسی در انتخابات پیش رو گفت: با آگاهی بخشی می توانیم زمینه مطالبه گری را در فرهنگیان و دانش آموزان تقویت کنیم و امیدواریم با مهارت آموزی و نشاط اجتماعی امید به آینده را در قشر فرهنگی به ویژه در دانش آموزان نهادینه شود.

در پایان این نشست از روسای ادارات آموزش و پرورش برتر در پروژه مهر ( رودبار، کومله و خشکبیجار ) تقدیر شد.   

به اشتراک بگذارید :