7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ ۱۱:۱۸:۰۰
کد مطلب:  1043252
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در کارگاه دانش افزایی مدرسان آموزش خانواده استان اعلام کرد:
ضرورت توجه به نقش خانواده در فرآیند تعلیم و تربیت دانش آموزان/اولویت بخشی به آموزش مهارت های زندگی اجتماعی به دانش آموزان مدارس خوزستان

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اهمیت توجه به نقش ویژه خانواده ها در پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت، خاطرنشان کرد: آموزش مهارت های زندگی اجتماعی ضامن مرتفع شدن بسیاری از چالش های حوزه تعلیم و تربیت است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، کورش مودت پیش از ظهر امروز سه شنبه ۲۴ دی ماه ۹۸ در کارگاه دانش افزایی مدرسان آموزش خانواده استان خوزستان، بیان کرد: ارتقای شاخص های کیفی مجموعه تعلیم و تربیت استان خوزستان مهمترین برنامه اولویت دار آموزش و پرورش است و در این راستا از همه ظرفیت های موجود استفاده خواهیم کرد.


وی با بیان اینکه خانواده به عنوان مهمترین رکن تربیتی می بایست به صورت ویژه در فرآیند تعلیم و تربیت دخیل داده شود؛ توضیح داد: خانواده، مدرسه و معلم و سه رکن نظام تعلیم و تربیت هستند. در این بین خانواده با مهیا کردن بسترهای لازم می توانند نقش مهمی در تربیت دانش آموزان ایفا کند.


مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: فرآیند آموزش مهارت های زندگی اجتماعی مهمترین نقش را در کاهش آسیب های اجتماعی ایفا می کند. این آموزش ها می بایست از دوره پیش دبستانی و  ابتدایی آغاز شود تا بتوان شاهد اثر بخش بودن این آموزش ها در جامعه بود.


مودت در ادامه با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت های کارگاهی برای حل مشکلات تحصیلی و تربیتی دانش آموزان، تصریح کرد: مدرسان آموزش خانواده می بایست با استفاده از ظرفیت های مشورتی خود نسبت به ارتقای شاخص های مشارکت خانواده در امر تعلیم و تربیت اقدام کنند‌.

 

وی در پایان یادآور شد: فرآیند تعلیم و تربیت بدون مشارکت فعال خانواده ها بسیار مشکل خواهد بود. بر همین اساس و بر مدار سند تحول بنیادین می بایست تمام اقدامات لازم برای مشارکت فعال نهاد خانواده در امر تعلیم و تربیت انجام گیرد.

به اشتراک بگذارید :