16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ ۱۰:۱۰:۰۰
کد مطلب:  1043200
رئیس کانون بازنشستگان وزارت آموزش‌وپرورش در چهل و یکمین گردهمایی روسای کانون های بازنشستگی؛
۶۰ درصد بازنشستگان کشور را فرهنگیان تشکیل می‌دهد

رئیس کانون بازنشستگان وزارت آموزش‌وپرورش در چهل و یکمین گردهمایی روسای کانون های بازنشستگی گفت: از مجموع کل بازنشستگان کشور بیش از ۶۰ درصد از آن‌ها را فرهنگیان تشکیل می‌دهند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، احمد صافی در جمع روسای کانون‌های بازنشستگان استان‌ها اظهار کرد: ۳۰۵ کانون بازنشستگان در سراسر ایران فعالیت می‌کنند همچنین یک‌میلیون و ۴۸۰ هزار بازنشسته در سطح کشور داریم که بیش از ۶۰ درصد آن‌ها فرهنگیان هستند.

صافی افزود: بیشتر منابع صندوق بازنشستگان از طریق فرهنگیان تأمین می‌شود بنابراین بازنشستگان فرهنگی در تأمین منابع صندوق بازنشستگی نقش مهمی دارند.

وی بر بهره‌مندی از بازنشستگان در امر آموزش و استفاده از تجربه‌های گران‌قدر بازنشستگان تأکید و تصریح کرد: بر اساس تحقیقات انجام‌شده با موضوع بررسی مشکلات بازنشستگان، سی مشکل بازنشستگان شناسایی‌شده است اما بر پنج مشکل بیشتر تکیه شده است.

رئیس کانون بازنشستگان وزارت آموزش‌وپرورش گفت: حقوق ناکافی، تبعیض، بیمه، تکریم مناسب و به‌کارگیری فرزندان فرهنگیان در آموزش‌وپرورش مهم‌ترین مشکلات فرهنگیان بازنشسته است. همچنین موضوع گردشگری، چاپ نوشته‌های فرهنگیان و ... از دیگر موضوعاتی است که در این راستا باید به آن پرداخته شود.

به اشتراک بگذارید :