8 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ ۱۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1043149
پیام مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی به مناسبت سالروز تصویب قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی به مناسبت سالروز تصویب قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش پیامی صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، متن پیام «ابراهیم محمدی» بدین شرح است:

بسمه تعالی

آموزش و پرورش ریشه و مبنای همه پیشرفتهای حال و آینده کشور است ( مقام معظم رهبری)

با حمد خداوند متعال و درود و صلوات برمحمد (ص) و آل محمد  و با عرض سلام خدمت فرهنگیان محترم

آموزش وپرورش به عنوان مهمترین نهاد تربیتی کشور، موجب قوام فرهنگ عمومی وتعالی جامعه می باشد و مأموریت مهم در تداوم رسالت پیامبران عظیم الشأن الهی، ائمه اطهار(ع) وتحقق منویات مقام معظم رهبری را برعهده دارد. بی شک تحقق ارزش ها و آرمانهای متعالی انقلاب اسلامی مستلزم تلاش همه درتمام ابعاد فرهنگی، علمی، اجتماعی و اقتصادی است. احراز جایگاه مناسب درعرصه تعلیم وتربیت از مهمترین زیر ساختهای تعالی پیشرفت همه جانبه کشور و ابزار جدی برای ارتقاء سرمایه انسانی شایسته کشور درعرصه های مختلف است، لذا حضور سازنده، فعال و پیشرو در میان ملتها وکسب آمادگی برای برقراری عدالت و معنویت در جهان، تربیت انسانهای عالم، متقی و آزاده از ضروریات است.

آموزش و پرورش، شالوده پیشرفت و توسعه جامعه در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و زمینه ساز بالندگی اندیشه هاست از این رو مشارکت فکری نخبگان جامعه و دلسوزان عرصه تعلیم و تربیت در دستیابی به نظام آموزشی فعال و پویا ضروری است. تصویب قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش، آغاز تحولی اساسی در نظام تعلیم و تربیت و گامی مهم و ماندگار در راستای بهره گیری از خرد جمعی، فرهنگ سازی مشارکت، بهره مندی از ظرفیت های محلی سازمان های دولتی، غیردولتی و مردم نهاد و نظارت مردم بر آموزش و پرورش است و التزام به این چارچوب، مطرح شدن مسائل آموزش و پرورش به عنوان یک دغدغه ملی، ترسیم افق های روشن در شکوفائی استعدادهای نهفته فرزندان مستعد ایران اسلامی، توسعه همه جانبه نظام آموزشی را با اهتمام جدی فرزانگان علم و ادب به ارمغان خواهد آورد.

گرامیداشت هفته تشکیل شوراهای آموزش و پرورش فرصت بسیار مغتنمی است تا مراتب سپاس و قدردانی خودمان را از زحمات و تلاش های بی وقفه و ارزنده تمامی فرهنگیان دلسوز و بصیر و مدیران سختکوش و توانمند و اعضای محترم  شوراهای آموزش و پرورش استان، شهرستانها و مناطق تابعه که در کمال اخلاص و ایثار در راستای تعلیم و تربیت نسلی اندیشمند، عالم، خلاق، سخت کوش، مؤمن، متعهد و ولایتمدار تلاش می نمایند، اعلام نمائیم.

به اشتراک بگذارید :