22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ ۰۹:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1042946
معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
سواد حرکتی توسعه مهارت‌های بنیادین ورزشی است

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران سواد حرکتی را توسعه مهارت‌های بنیادین حرکتی و ورزشی دانست که به دانش‌آموز اجازه می‌دهد با انگیزه، اعتماد به نفس و کنترل، در طیف وسیعی از فعالیت‌های بدنی حرکت کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستانهای استان ، دوره بازآموزی مهارت های عمومی تربیت بدنی ویژه معلمان درس تربیت بدنی مدارس ناحیه یک شهر با حضور الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت، رضاداورزنی رئیس اداره تربیت بدنی اداره کل و یکصد نفر از دبیران و آموزگاران درس ورزش و تربیت بدنی در تالار جلال آل احمد اداره آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری برگزار شد.

الهه حسن پور در این نشست گفت: سواد حرکتی مفهومی به نسبت جدید است که با اندازه گیری، تغییر، سلامت و حال خوب در طول عمر ارتباط دارد.

وی افزود: سواد حرکتی ترکیبی از تسلط بر مهارت‌هایی است که دانش‌آموز را قادر می‌سازد حرکات مداوم محیط پیرامونش را نگاه کند و براساس درکش از محیط تصمیم دقیقی بگیرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران اظهار داشت: در حال حاضر، سواد حرکتی با ظرفیت فرد برای داشتن زندگی سالم و فعال تعریف می‌شود ضمن آنکه افراد با چنین ویژگی انگیزه و اعتماد به نفس‌شان با تمرکز بر بعد جسمانی بیشتر می‌شود.

به اشتراک بگذارید :