6 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ ۰۸:۱۳:۰۵
کد مطلب:  1042565
به مناسبت سالروز تصویب قانون تشکیل شوراهای آموزش‌وپرورش صادر شد؛
پیام مشترک وزیران آموزش‌وپرورش و کشور

به مناسبت سالروز تصویب قانون تشکیل شوراهای آموزش‌وپرورش، وزیران آموزش‌وپرورش و کشور به مناسبت گرامیداشت این روز پیامی صادر کردند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی و عبدالرضارحمانی فضلی در آستانه فرارسیدن سالروز تصویب قانون تشکیل شوراهای آموزش‌وپرورش با صدور پیامی ضمن گرامیداشت این روز، از تلاش‌های استانداران و مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌های کشور به‌عنوان رؤسا و دبیران شوراهای آموزش‌وپرورش و اعضای این شوراها در سراسر کشور قدردانی کردند.

در بخشی از این پیام آمده است، امروزه آموزش‌وپرورش به‌عنوان یک نظام اجتماعی مهم و اثرگذار برای ایجاد تحول بنیادین و رسیدن به توسعه و تعالی، نیازمند مشارکت جامعه، مردم و مسئولان است و تصویب قانون تشکیل شوراهای آموزش‌وپرورش در دی‌ماه 1372 در مجلس شورای اسلامی، به‌واقع تجلی عینی بسترسازی برای تحقق مشارکت و نظارت همگانی در امر تعلیم و تربیت است. متن پیام وزیران کشور و آموزش‌وپرورش به شرح زیر است:

آموزش‌وپرورش به‌عنوان کانون خلق دنیای آینده، در اولویت امور قرار دارد و دانایی، رکن اصلی آموزش‌وپرورش و مسیر اصلی دستیابی به اهداف متعالی و توسعه همه‌جانبه کشور به شمار می‌رود.

امروزه آموزش‌وپرورش به‌عنوان یک نظام اجتماعی مهم و اثرگذار برای ایجاد تحول بنیادین و رسیدن به توسعه و تعالی، نیازمند مشارکت جامعه، مردم و مسئولان است و تصویب قانون تشکیل شوراهای آموزش‌وپرورش در دی‌ماه 1372 در مجلس شورای اسلامی، به‌واقع تجلی عینی بسترسازی برای تحقق مشارکت و نظارت همگانی در امر تعلیم و تربیت است.

ضمن قدردانی از تلاش­های استانداران و مدیران کل محترم به‌عنوان رؤسا و دبیران شوراهای آموزش‌وپرورش و اعضای این شوراها در سراسر کشور، هفته بزرگداشت شوراهای آموزش‌وپرورش را گرامی می­داریم و در این فرصت مغتنم، همگان را به همفکری و همدلی­ افزون‌تر برای اجرایی شدن هرچه بیشتر ظرفیت ­های این قانون و تحقق اصلی مشارکت فرامی‌خوانیم و بر پیگیری موارد زیر تأکید می‌نماییم:

1-تأمین زیرساخت‌ها برای اجرایی شدن متوازن سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش و تدوین برنامه‌ها مبتنی بر مضامین سند.

2-تقویت نقش و جایگاه شوراهای آموزش‌وپرورش در شورای برنامه ­ریزی و توسعه استان و توجه ویژه دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی به مفاد قانون شوراها و اجرای دقیق مصوبات آن به‌منظور استیفای حقوق آموزش‌وپرورش.

3- توجه ویژه به مقتضیات محلی و بسترسازی برای ارائه خدمات آموزشی، پرورشی، ورزشی و بهداشتی باهدف ارتقای کیفیت آموزش‌وپرورش مناطق مرزی، کمتر توسعه‌یافته و عشایری از طریق اتخاذ تصمیمات دارای قابلیت اجرا و دقیق.

4- تقویت اثربخشی شوراهای آموزش‌وپرورش در جلب، جذب و توسعه مشارکت­های مردمی، دستگاه‌ها، سازمان‌ها، نهادها و سرمایه­ گذاران غیردولتی به‌ویژه سازمان‌های مردم‌نهاد در امر تعلیم و تربیت.

5- شناسایی و معرفی فرصت‌های اقتصادی و ظرفیت‌های سرمایه ­گذاری در حوزه تعلیم و تربیت.

6- آگاه‌سازی و ترویج مفاد قانون شوراهای آموزش‌وپرورش با استفاده از ظرفیت رسانه‌های محلی و استانی.

 توفیق روزافزون اعضای محترم شوراهای آموزش‌وپرورش سراسر کشور را در تحقق اهداف متعالی نظام تعلیم و تربیت از درگاه خداوند بزرگ خواهانیم.

به اشتراک بگذارید :