6 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ ۱۱:۱۸:۰۵
کد مطلب:  1041607
دلنوشته یک دانش آموز شیرازی با نیازهای ویژه خطاب به دکتر حسینی

دانش آموز کلاس ششم دبستان استثنایی شیراز برای معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ، دلنوشته ی زیبایی را قرائت کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ، متن دلنوشته محمد مهدی داودی کلاس ششم دبستان استثنایی گلها شیراز به شرح زیر است:

 

به نام خدای مهربان

 معاون محترم وزیر و ریاست محترم سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور به مدرسه گلها ناحیه ۳ شیراز خوش آمدید .

نمی دانی چه لذتی دارد که روی صندلی چرخ دار بنشینی و سراسر وجودت پر از دردهای جسمی و روحی باشد ولی تو خدا را شکر بگویی.

نمی دانی چه لذتی دارد که روی صندلی چرخ دار بنشینی برای جابجایی ات ، خانواده و دیگران کمکت کنند ، ولی تو در دلت امیدوار باشی که ای کاش این کمک ها به عنوان نقطه ای روشن در نامه اعمال شان ثبت شود و دعا کنی برای عاقبت به خیری شان .

نمی دانی چه لذتی دارد که روی صندلی چرخ دار بنشینی و نگاهت به زندگی ، نگاهی متفاوت باشد .

نمی دانی چه لذتی دارد که معلولیت باعث شده است ، قدر نعمت های الهی را بیشتر بدانی ، که اگر تو به جای غیر معلولین بودی مطمئنا برای هر قدمی که برمی داشتی ، خدا را شکر می کردی ، هر چند که انسان تا نعمتی را از دست ندهد قدر آن نعمت را نخواهد دانست . 

خدا را شکر که به این نکته دست یافته ای که اگر سختی و محدودیت نبود قدر عافیت را به این زیبایی درک نمی کردی .

نمی دانی چه لذتی دارد که دیگران تصور کنند با این حرف ها و امیدواری ها ، فقط شعار می دهی ، ولی تو لبخند بزنی و تنها دل خوشی ات این باشد که یار و همراه واقعی و همیشگی ات فقط خداست. 

اگر گاهی اوقات دردهایم مرا از ادامه زندگی باز می دارند در عوض اراده ای دارم از جنس فولاد و قلبی دارم از جنس آسمان ، دلی دارم به رنگ خدا و عشقی دارم به زیبایی گل های سرخ ، پس برای جاودانه بودنم تلاش می کنم .

شایان ذکر است: دکتر حسینی، در سفر دوروزه خود به شیراز ضمن بازدید از چندین مدرسه استثنایی از نزدیک با مدیران و دبیران و دانش آموزان این مدارس گفتگو و درجریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفت.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :