8 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ ۰۹:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1041302
پیام مدیرکل به مناسبت هفته ی شوراهای آموزش و پرورش
بهره‌گیری از مشارکت‌های مردمی با هدف تحقق اهداف تعلیم و تربیت

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: بر اساس آموزه های دین مبین اسلام و تاکیدات بزرگان به ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) ، بهره‌گیری از مشارکت‌های مردمی در تحقق اهداف مقدس تعلیم و تربیت فرزندان امری اجتناب ناپذیر می باشد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمدعلی واقعی صبح امروز با صدور پیامی فرا رسیدن هفته شوراهای آموزش و پرورش را گرامی داشت.

در متن پیام مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی آمده است:

باسمه تعالی

بر اساس آموزه های دین مبین اسلام و تأکیدات بزرگان به ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)،بهره‌گیری از مشارکت‌های مردمی در تحقق اهداف مقدس تعلیم و تربیت فرزندان امری اجتناب ناپذیر می باشد .

 

تحول در آموزش و پرورش مستلزم تغییر نگاه ها، باورها و رفتارهاست .برای ایجاد تحول در آموزش و پرورش باید تمام زوایای پیدا و پنهان نظام آموزشی را مد نظر قرار داد.

افزایش مشارکت و اثربخشی همگانی به ویژه در نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی کشور و تبیین نقش ارکان سهیم و موثر، از اصلی ترین وظایف اعضای شورای آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین است.

شورای آموزش و پرورش باید از امکانات همه دستگاه ها برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش استفاده کند و با توجه به کمبود اعتبارات، تلاش نماید تا از حداقل منابع و امکانات بیشترین بهره را ببرد.

از آنجا که شوراهای آموزش و پرورش به عنوان عالی ترین نهاد سیاست گذاری و تصمیم گیری محلی است ، امیدواریم با فراهم‌سازی زمینه‌های حضور موثر مسئولان و با استفاده از فکر، امکانات و قابلیت های همه آحاد ملت بتوانیم مشکلات، بحران‌ها و مسائل آموزش و پرورش که جزو لاینفک زندگی اجتماعی مردم می‌باشد را از طریق طرح در جلسات شورا ها به تدریج رفع نماییم .

و من الله توفیق

محمد علی واقعی

 

به اشتراک بگذارید :