4 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ ۰۹:۳۱:۱۸
کد مطلب:  1041239
توسط دکتر حسینی صورت گرفت
بازدید از اولین مرکز جامع مشاوره و توانبخشی دانش آموزان استثنایی شیراز

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در بازدید از اولین مرکز جامع مشاوره و توانبخشی دانش آموزان استثنایی کشوردر شیراز گفت : این مرکز به لحاظ مکان استقرار و خدمات در سطح عالی و استانداردی قرار دارد که می تواند به عنوان یک مرکز الگو برای ساخت این گونه مراکز در سطح کشور باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، دکتر سید جواد حسینی در حاشیه بازدید از مرکز جامع مشاوره و توانبخشی مجید راهبی شیراز، اظهار داشت : این مرکز از اولین و جامع ترین مراکز در ابعاد خدمات مشاوره و راهنمایی به خانواده ها و دانش آموزان با نیاز ویژه ، بازی درمانی ، تمرین درمانی، فیزیوتراپی و دندانپزشکی است.

وی تصریح کرد : این مرکز به لحاظ مکان استقرار و خدمات در سطح عالی و استانداردی قرار دارد که  می تواند به عنوان یک مرکز الگویی برای ساخت این گونه مراکز در سطح کشور باشد .

دکتر حسینی با اشاره به اینکه تهیه تجهیزات جدید باعث ایجاد دنیای متفاوتی پیش روی دانش آموزان استثنایی خواهد شد، گفت: دستگاه هوشمندی به نام نوت پیکر ( برجسته نگار هوشمند همراه ) که برای نابینایان طراحی شده  حدود ۲۳ میلیون  تومان به ازاء هر نفر هزینه دارد که برای بیش از ۲ هزار دانش آموز نابینا در سطح کشور در مجموع ۴۶ میلیارد تومان هزینه خواهد داشت .

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان استثنایی کشور افزود :اگر هزینه این دستگاه هوشمند مخصوص نابینایان از بخش دولتی و خیرین تأمین شود بر اساس نظریه امتداد ، امتداد چشم نابینایان خواهد شد که یک دنیای کاملا روشنی را برایشان به تصویر می کشد که بتوانند از این طریق توانمندی های خودشان را بهتر و بیشتر به منصه ظهور برسانند .

حسینی همچنین با اشاره به نهضت بریل آموزی و زبان اشاره افزود : اینها ابزاری هستند که درامتداد کمبود نیازهای دانش آموزان با نیازویژه می توانند جبران کننده باشند که ما در این مسیر داریم گام هایی برمیداریم .

شایان ذکر است: وی از مرکز جامع مشاوره و توانبخشی مجید راهبی شیراز نیز بازدید کرد.

گفتنی است این مرکز در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :