16 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ ۰۸:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1041139
معاون پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر:
توزیع شیر رایگان در مدارس استان آغاز شد

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر از آغاز توزیع رایگان شیر برای 181000 دانش آموز و 11 هزار همکار فرهنگی سراسر استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر، غلامرضا دانش فر در گفتگو با رادیوبوشهر با اعلام این که مناقصه توزیع شیررایگان برگزار و برنده آن مشخص شده، افزود: تا پایان سال تحصیلی جاری، هفته ای دو تا سه نوبت در قالب 21 وعده غذایی توزیع شیر رایگان در مدارس استان توزیع می شود.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح، ترویج فرهنگ استفاده از شیر در سبد غذایی خانواده‌ها و دانش آموزان است، اظهار داشت: همکاران فرهنگی، همه دانش آموزان دوره ابتدایی و متوسطه اول دولتی و غیردولتی و همچنین پیش دبستانی‌های ضمیمه مدارس دولتی سراسر استان بوشهر جامعه هدف این طرح خواهند بود.

 معاون پشتیبانی آموزش و پرورش استان بوشهر در ادامه این گفتگوی رادیویی با اشاره به  تغییرات در سیستم مالی حسابداری آموزش و پرورش گفت: سیستم مالی حسابداری آموزش و پرورش استان از نقدی به تعهدی تغییر یافته تا اسناد بروز تولید گردد.

دانش فر اضافه کرد: به منظور شفاف سازی امور، ادارات شهرستان و مناطق موظفند تا بدهی ها و مطالبات همکاران فرهنگی را لحظه ا ی شناسایی و رصد نمایند.

وی بر لزوم همپوشانی سایت های اینترنتی متعدد مورد استفاده در آموزش و پرورش تاکید کرد و افزود: تلاش هایی صورت گرفته است تا با طراحی" سامانه جامع امور مالی و اداری " به تعدد سامانه های مورد استفاده آموزش و پرورش خاتمه داده شود.

معاون پشتیبانی آموزش و پرورش استان بوشهر تصریح کرد: با عملیاتی شدن رسمی سامانه جامع امور مالی و اداری، تمامی قراردادها و فعالیت ها از جمله ابلاغ ها، صدور احکام حقوق از طریق منابع تملیکی و ابلاغی و دارایی انجام خواهد شد.

دانش فر با  تاکید بر لزوم محاسبه قیمت تمام شده صندلی هر دانش آموزگفت:با شفاف سازی درآمدی و دریافتی های آموزش و پرورش اعم از اعتبارات ابلاغی و درآمدهای اختصاصی می توان هزینه های تمام شده صندلی هر دانش آموز محاسبه نمود.

به اشتراک بگذارید :