3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ ۰۸:۲۹:۰۰
کد مطلب:  1041128
12 عنوان نمایشنامه دانش آموزی جدید منتشر شد

معاونت پرورشی و فرهنگی و به منظور تامین متون نمایشی مورد نیاز دانش آموزان که متناسب با اهداف دوره های تحصیلی و نیازهای سنی دانش آموزان است دوازده عنوان مجموعه نمایشنامه چاپ کرده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علی رمضانی، مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با اعلام این خبر گفت: در راستای سیاست های مدرسه محوری برنامه های معاونت پرورشی و فرهنگی و به منظور تامین متون نمایشی مورد نیاز دانش آموزان که متناسب با اهداف دوره های تحصیلی و نیازهای سنی دانش آموزان است اقدام به چاپ دوازده عنوان مجموعه نمایشنامه کرده است.
علی رمضانی گفت: از مجموع این دوازده نمایشنامه چهار عنوان با نامهای ابرسفید ابرسیاه، بزغاله دروغگو، سه بچه خرگوش و خنگله و لوازم التحریر ویژه دوره ابتدایی و هشت عنوان نمایشنامه نیز با نام های : سفر به یادماندنی، آواز جیرجیرک ها، تپه وداع، دیگه سردم نیست، نی انبون کشون، خندنده، ما فی آ و پول تقلبی ویژه دوره متوسطه تولید و در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.
مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی با بیان این که در این مجموعه دو نمایشنامه با عنوان های دیگه سردم نیست و تپه وداع با محوریت دفاع مقدس منتشر شده افزود این متون نمایشی جدید توسط انتشارات منادی تربیت به چاپ رسیده است.
وی همچنین ادامه داد با توجه به کمبود متون نمایشی دانش آموزان اداره کل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش از همه هنرمندان فرهنگی و آزاد که در زمینه نمایشنامه نویسی ویژه دانش آموزان و کودک و نوجوان فعالیت می کنند دعوت می کند آثار خود را جهت بررسی در کارگروه هنرهای نمایشی وزارت آموزش و پرورش به این اداره کل ارسال نمایند .   

 

به اشتراک بگذارید :