18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ ۱۱:۵۱:۱۵
کد مطلب:  O8bWLyx6
مدیر آموزش و پرورش میاندرود:
اعتکاف برنامه تربیتی دقیق و انسان ساز است

مدیر آموزش و پرورش میاندرود در بازدید از معتکفین شهرستان گفت: اعتکاف برنامه تربیتی دقیق و انسان ساز است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، بهروز عرب خزائلی به اتفاق مسئولین شهرستان از اعتکاف دانش آموزان که در 11 مسجد باحضور پرشور دانش آموزان و خانواده ها برگزار شد بازدید نمودند.

حجت‌الاسلام رضا محمدنسب امام جمعه شهرستان با تبریک موالید ماه رجب و به ‌خصوص ولادت امیرالمومنین حضرت علی(ع)، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های تربیتی دقیق و انسان ساز و ابزار فرهنگی بسیار موثر در مقابل ناتوی فرهنگی غرب برنامه اعتکاف است.

محمدنسب بیان کرد: سه روز در یک مکان مقدس حضور یافتن، همراه با روزه بودن، از تعلقات دنیا جدا بودن و ارتباط با خالق هستی پیدا کردن روح و روان هر انسان خصوصا جوانانمان را در مقابل تهاجم فرهنگی ایمن می‌کند. وی افزود: اگر امر اعتکاف را جدی بگیریم می‌توانیم بسیاری از جوانان را در مقابل انحرافات فکری ایمن کنیم و سبک زندگی اسلامی را که باعث دوام زندگی سعادتمندانه انسان می‌شود را در جامعه نهادینه کنیم.

در ادامه عرب خزائلی مدیر آموزش و پرورش میاندورود خطاب به امام جمعه و فرماندار شهرستان گفت: این زیور حجاب و پوشش فاخر این دختران معتکف ما در واقع نمود عفت و حیای درونی آنهاست، این آیات قرآن و اذکاری که بر لبهای روزه دارشان جاری است نمودهایمان عمیق و باور شگرف این عزیزان به تعالیم و حیانی است.

خزائلی ادامه داد: حضور ارزشمند این نوجوانان فاطمی در این مسجد نمایانگر احساس پیوسته ی آنان در محضر خدای تعالی است و لذا تا این اعتقاد، مراقبت، آگاهی و سبک تفکر و زندگی در این فرزندان و دانش آموزان ما نهادینه و درونی است امید واثق داریم که وسواسهای خناسان و دشمنان هویت مترقی ما به یاری خدا بی اثر خواهند بود.

 

 

به اشتراک بگذارید :