3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ ۱۳:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1040704
نشست هم اندیشی بین اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد

نشست هم اندیشی بین اداره کل قرآن ، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز کشور با حضور مسئولان وکارشناسان هر دو دستگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، نشست هم اندیشی بین اداره کل قرآن ، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز کشور با حضور رضا بهشتی باویل، معاون امور نماز و منصور سرگزی، معاون فرهنگی و پژوهشی ستاد اقامه نماز در اداره کل قرآن،عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

در این جلسه رضا بهشتی باویل گفت: رویکرد ما این است که فعالیت های در حال اجرا در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز را نقطه به نقطه پیگیری کنیم تا به اهداف مطلوبمان در زمینه نماز دست یابیم.

او تصریح کرد: در زمینه اجرای طرح مبین نیز باید همکاران در سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی با جدیت ورود کنند تا بتوانیم این طرح را انجام دهیم، اداره کل قرآن، عترت و نماز برای برگزاری این دوره کاملا آمادگی دارد.

در ادامه جلسه منصور سرگزی بر ضرورت برگزاری دوره مبین برای مدیران مدارس غیر دولتی بر اساس تفاهم نامه بین آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز کشور تاکید کرد.

او همچنین ادامه داد: اگر یک مسایقه کتابخوانی باموضوع نماز  برای دانش آموزان دوره دوم متوسطه طراحی شود می تواند در زمینه تعمیق و گسترش فرهنگ نماز موثر باشد و در این زمینه نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز اعلام آمادگی کرده است اما باید روش و شیوه برگزاری آن ازسوی اداره کل قرآن،عترت و نماز تعیین و تائید شود.

معاون فرهنگی و پژوهشی ستاد اقامه نماز تصریح کرد: می توانیم با ساخت اپلیکیشن ویژه نماز در زمینه تعمیق و گسترش فرهنگ نماز به ویژه برای دانش آموزان گام های موثری برداریم.

او در خاتمه با بیان اینکه : تشکل مردمی یاوران نماز امسال شبکه ای 700 نفری را تشکیل داده است که به همیم منظور از همه مدیران بازنشسته ای که طرح مبین را گذارنده اند و معلمان پایه سومی که دوره نماز را گذرانده اند برای عضویت در تشکل مردمی یاوران نماز دعوت به عمل می آوریم.

 

به اشتراک بگذارید :