3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ ۱۴:۴۰:۰۰
کد مطلب:  1040672
طرح نماد در مدارس منتخب آذربایجان غربی اجرا می شود

طرح نظام مراقبت های اجتماعی دانش آموزان (نماد) در قالب ائتلاف و همکاری دستگاه اجرایی در سال تحصیلی 99- 1398 در سطح مدارس ناحیه دو ارومیه، شهرستانهای نقده و ماکو اجرا می شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، جلسه هماهنگی مدرسان و سفیران نماد با حضور مدرسان استانی صبح امروز در محل دفتر معاونت پرورشی استان برگزار شد.

قدرت اله قاسمی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش در این جلسه با اشاره به اهمیت طرح نظام مراقبت های اجتماعی دانش آموزان (نماد) در پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سطح مدارس استان بر مسئولیت خطیر آموزش و پرورش در تامین بهداشت روان مدارس و دانش آموزان به عنوان سرمایه های اجتماعی، انسانی و معنوی جامعه تاکید کرد.

وی یادآور شد: مرحله دوم این طرح با عنوان غربالگری و درمان دانش آموزان ارجاع داده شده از طریق سامانه همگام در شهرستانهای منتخب طرح اجرا خواهد شد .

وی ادامه داد: این طرح در قالب ائتلاف و همکاری دستگاه اجرایی در سال تحصیلی 99- 1398 در سطح مدارس ناحیه دو ارومیه، شهرستانهای نقده و ماکو اجرا می شود.

غلامرضا فدوی، سرپرست اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش استان نیز یکی از چالش های اساسی دانش آموزان و اولیاء در مواجه با آسیب های اجتماعی را مهارت و دانش ناکافی دانست.

این مقام مسئول، مهمترین برنامه های این اداره را توانمندسازی کارکنان، دانش آموزان و اولیاء بوسیله مدرسان استانی طرح نماد در مدارس مجری عنوان کردند.

وی خاطر نشان کرد: در مرحله بعد غربالگری و حمایت دانش آموزان با همکاری دستگاه های عضو ائتلاف عملیاتی خواهد شد .

به اشتراک بگذارید :