8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ ۱۳:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1040536
برگزاری المپیاد شاخه کاردانش در راستای کیفیت بخشی آموزشهای مهارتی است

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: برگزاری المپیاد شاخه کاردانش در راستای کیفیت بخشی آموزشهای مهارتی و اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، معاون آموزش متوسطه و رئیس اداره فنی و حرفه ای آموزش و پرورش استان صبح امروز از مرحله کشوری اولین دوره المپیاد شاخه کارودانش در محل هنرستان کشاورزی شهید بهشتی ناحیه یک ارومیه و هنرستان خوارزمی ناحیه یک ارومیه بازدید کردند.

«مهین منافی» معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان در این خصوص اظهار داشت: اولین المپیاد شاخه کاردانش در راستای کیفیت بخشی آموزشهای مهارتی با بکارگیری فن‌آوریهای نوین با رویکرد استفاده بهینه از امکانات موجود، در نیل به اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش (توجه به فعالیت های گروهی بجای رقابت های فردی) و پویا و با نشاط کردن آموزش های فنی ومهارتی برگزار شد.

منافی افزود: مرحله مقدماتی کشوری اولین المپیاد شاخه کاردانش از 8:30 صبح روز یکشنبه  به صورت همزمان و هماهنگ در  سه رشته طلا و جواهرسازی ، تعمیر موتور تراکتور و برق ساختمان در سه حوزه آزمون متفاوت طی نظارت و داوری به شیوه مانیتورینگ بر بستر اینترنت و استفاده از فن آوریهای نوین آغاز شد.

وی بیان کرد: این دوره از المپیادها در ارومیه و تکاب برگزار می شود و پنج نفر از آذربایجان غربی در این دوره از رقابتها حضور دارند.

منافی اضافه کرد: پس از داوری مرحله مقدماتی از کل استان ها ، ۶ گروه برتر از هرعنوان آزمون به مرحله نهایی که از ۳ تا ۶ بهمن ماه در مرکز تربیت مربی کرج برگزار می گردد راه خواهند یافت.

این مقام مسئول، توسعه و توانمندسازی و مشارکت هنرجویان در سطوح علمی و کاربردی، ترویج و ایجاد نگرش حرفه ای در سطح ملی، اطلاع رسانی از پتانسیل های موجود در زمینه های علمی و کاربردی برای جذب فارغ التحصیلان هنرستان ها در مشاغل مرتبط و سنجش میزان کیفیت آموزش های تخصصی ارائه شده را از مهمترین اهداف برگزاری این المپیاد برشمرد.

.

به اشتراک بگذارید :