3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ ۱۸:۵۷:۰۰
کد مطلب:  1039489
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان عنوان کرد:
ضرورت ترویج مهارت آموزی در بین دانش آموزان خوزستانی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان از ضرورت توجه به امر ترویج فعالیتهای مهارت محور در بین دانش آموزان دوره متوسطه خوزستان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اموزش و پرورش خوزستان محمدرضا کرم نیا در جمع کارشناس مسئولان فنی حرفه ای و کاردانش مناطق و نواحی استان در شهرستان بهبهان عنوان کرد: بالغ بر ۱۷۳ هزار و ۱۸۶ دانش آموز در مقطع متوسطه دوم در قالب ۷۸۰ مدرسه مشغول تحصیل هستند.

 

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت توجه به رویکرد مهارت آموزی در آموزش های دوره متوسطه، خاطرنشان کرد: سند تحول بنیادین به عنوان قانون اساسی مجموعه تعلیم و تربیت کشور تاکید فراوانی بر تربیت دانش آموزانی دارای مهارت دارد.


معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان در ادامه با برشمردن برنامه های مجموعه آموزش متوسطه در ارتباط با ارتقای شاخص های کیفی ، توضیح داد: نرخ پوشش تحصیلی رشته ریاضی نسبت به میانگین کشوری می بایست ارتقا پیدا کند. همچنین با استفاده منجسم و هدفمند از فرآیند هدایت تحصیلی به دنبال توزیع متوازن دانش آموزان در رشته های مختلف متوسطه دوم هستیم.
 


کرم نیا در پایان یادآور شد: ترویج رویکرد مهارت آموزی از طریق توسعه کمی و کیفی هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش و هم چنین توجه ویژه به شاخص های کیفی این نوع مدارس از برنامه های اصلی مجموعه تعلیم و تربیت استان است.

به اشتراک بگذارید :