22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ ۰۹:۲۰:۰۰
کد مطلب:  bdKrqxlH
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد:
دبیرستان شهید مدرس شهر ری ماندگار شد

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از ثبت دبیرستان شهید مدرس آموزش و پرورش ناحیۀ 2 ری، در زمرۀ مدارس ماندگار کشور خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، علیرضا کمرئی، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، با اشاره به این که بر اساس سیاستگذاری های ابلاغی از سوی وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور، مدارس ماندگار به عنوان جلوه های شاخص آموزشی برای معرفی چهره های مطرح تحصل کرده در آن و انتقال نام آنان به نسل آینده ثبت و معرفی می شوند گفت: این مدرسه از نخستین نمادهای آموزشی شهر ری می باشد که پس از انتخاب از سوی شورای آموزش و پرورش به عنوان مدرسۀ ماندگار در سال 1391 در سال 1394 به اداره کل شهرستان های استان تهران ابلاغ شد.

وی هر ملت را دارای هویتی دانست که با نماد ها و اسطوره های تاریخ آن ملت شناخته و موجب فخر آن می شود و بر همین اساس افزود: حوزه های فرهنگی یکی از زیباترین نمادهای فرهنگی است که مدرسه یکی از این جلوه هاست و هر سرزمین بر این اساس، اسباب پیشرفت خود را فراهم می سازد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در ادامه  با اشاره به این که دبیرستان مدرس بعد از مدارس دارالفنون و البرز تهران یکی از نهادهای آموزشی قدیمی  و پر افتخار و مطرح تهران است، ادامه داد: قدمت آموزشی این دبیرستان به سال ١٣۵٢ خورشیدی می رسد و ساختمان دبیرستان در سه طبقه و در زمان پهلوی دوم ساخته شده است.

این مقام مسئول ضمن اشاره به ویژگی های بارز ساختمانی و فیزیکی این مدرسه، اظهار داشت: ساختمان این آموزشگاه، دارای شیشه های رنگی و کاشی کاری طرح دار است و بنای آجری دبیرستان بسیار دقیق ساخته شده که هنوز بعد از گذشت سال ها استحکام و پایداری خود را حفظ کرده است.

وی در ادامه با اشاره به این که حدود ٨٠ درصد مصالح به کار رفته بنا از آجر است و کتیبه های کاشی کاری شده آبی رنگ در قسمتهای خاص به زیبای بنا افزوده است، خاطر نشان کرد: مساحت کل دبیرستان 9 هزار متر مربع است که ۵۴٠٠ متر مربع آن به زیر بنای این آموزشگاه اختصاص یافته است.

کمرئی گفت: در حال حاضر این دبیرستان دارای ٣۶ کلاس درس،١١ اتاق جهت امور اداری،  کتابخانه و قرائتخانه به مساحت ١٢٠ متر مربع، نماز خانه به مساحت ٢٨۶ متر مربع، سالن اجتماعات ب مساحت ١۵٠ متر مربع، سایت کامپیوتر، آزمایشگاه های شیمی، فیزیک، زیست شناسی، زمین شناسی و ٢ کلاس علمی درس های تارخ وجغرافیا می باشد.

شایان ذکر است هادی ساعی قهرمان جهان والمپیک در رشتۀ تکواندو، علیرضا دبیر،قهرمان جهان والمپیک در رشتۀ کشتی، بهنام ابولقاسم پور، عضو تیم ملی فوتبال و باشگاه پرسپولیس، ابراهیم امامی، داور بین المللی کشتی، حسین وکیلی، مربی تیم ملی والیبال جوانان ایران، مهدی کامرانی، بازیکن تیم ملی بسکتبال،علیرضا کمالی فر، قهرمان پرتاب دیسک پاراالمپیک، مهدی وحامد ملک محمدی، قهرمان جودوی آسیا، مهدی شربیانی، قهرمان کشتی آسیا، سعید داورپناه، بازیکن تیم ملی بسکتبال، دکتر فرهاد مهر خانی، متخصص قلب و عروق، دکترعلی دارابی، معاون صدا و سیما و حسین فدایی، نمایندۀ مجلس از جملۀ نخبگانی هستند که در این مدرسه تحصیل کرده اند.

برادران شاملو، شهید محمدرضا قنبریان، علیرضا فتوحی، عباس بادی، حمدالله حکمت، علی اکبر حبیبی، داریوش اصغری، نصرالله تقوی راد، محمد جعفر روز بهانی، حسین نجفی، سعید حاج عسگری، محمد رضا صادقی، قربانعلی

باقری نژاد، بهروز پور محمودی، رضا ترکمان پری، محمد تقی تاجیک، ابراهیم محجوبی، حسین ابوذری، مصطفی رنگ آمیز، احمد بقرایی نسب، اسدالله مرتضوی، محمد رضا رعیت، سعید گل محمدی، عباسعلی ملکی و حسن محمدی از جمله دانش آموزان این آموزشگاه هستند که در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به درجۀ رفیع شهادت نائل آمدند.

به اشتراک بگذارید :