26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ ۰۷:۳۰:۰۰
کد مطلب:  9iinteN9
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری:
کانون های فرهنگی تربیتی نقطه ثقل آموزش و پرورش و نهاد های درونی و بیرونی است

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری در شورای برنامه ریزی کانون ها گفت: مدیریت فرهنگی یک ‌روزه نیست و گاهی سال‌ها طول می‌کشد تا نتیجه بدهد، کارهای فرهنگی هرلحظه در معرض تغییر است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، بهروز نصیری، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری در شورای برنامه ریزی مدیران کانون های فرهنگی تربیتی سمیه و امام خمینی(ره) اظهار داشت: کانون های فرهنگی تربیتی آموزش و پرورش مرکز علمی فرهنگی تدوین شده ای برای مدارس هستند و باید محلی برای ارائه خدمات فرهنگی، ورزشی وآموزشی به صورت رقابتی باشد.

وی افزود: جهت جذب دانش آموزان در کانون های فرهنگی تربیتی باید برنامه ریزی مدرن همراه با تولید علم صورت گیرد تا محل رفت وآمد صمیمانه دانش آموزان شود.

نصیری یادآورشد: حلقه گم شده ای بین مراکز مشاوره و مدرسه وجود دارد که وظیفه کانون ها احیای این حلقه گم شده و بازسازی فکری دانش آموزان پس از مدرسه می باشد.

وی به مشارکت بین نهاد های درونی و بیرونی آموزش و پرورش تاکیدکرد و افزود:کانون های فرهنگی تربیتی باید نقطه ارتباط نهادهای دولتی و غیر دولتی قرار گیرد و با مدیریتی پویا و فعال نهاد ها و ادارت را جذب نماید.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری تصریح کرد: کانون های فرهنگی تربیتی آموزش و پرورش محلی برای ایجاد روابط انسانی سالم قرار گیرد و اعتماد خانواده ها را به آموزش و پرورش و برنامه های سازنده و تربیتی آن برای دانش آموزان تقویت کند.

وی همچنین درک نیازها و استعدادهای دانش آموزان و افراد مراجعه کننده را از دیگر وظایف این کانون ها برشمرد و گفت: برنامه ریزی برای فعالیت های کانون ها باید بر اساس نیازسنجی متناسب با استعداد درونی و فردی افراد صورت گیرد.

نصیری گفت: رفتار مسئولان کانون باید در همه زمینه ها الگو باشد و شاخص های تربیت اجتماعی دانش آموزان، شناسایی مشکلات واحترام به شخصیت دیگران، توان برقراری ارتباط با دیگران را در خود تقویت نمایند.

معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری، فعال نمودن بخش خصوصی و مشارکت را از مهم ترین سیاست های اجرایی کانون های فرهنگی تربیتی دانست و احیاء  تعامل بین دستگاهی در کانون ها ی فرهنگی تربیتی آموزش و پرورش را خواستار شد.

رسول ملکی با تاکید بر پویا و فعال بودن کانون ها  افزود: نباید نیروها و افرادی که در زمینه امور تربیتی و پرورشی توانمند نیستند به کار گرفته شوند و کانون ها نباید حیاط خلوت ادارات باشند.

وی تصریح کرد: کانون ها به مدیریت جهادی نیازمندند که این مدیریت مبتنی بر اصول اعتماد و میدان دادن به افراد شایسته و توانمند، مسئولیت پذیری و پاسخگویی و انتقادپذیری و  اصل ایثار و فداکاری و سبقت در امور است.

به اشتراک بگذارید :