26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ ۰۷:۴۵:۰۰
کد مطلب:  lLTkha8A
مدیر آموزش و پرورش دماوند:
تبین شعار امسال با درون‌سازی ارزش‌های دینی و اخلاقی

مدیرآموزش پرورش دماوند از تبین شعار امسال اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل در سطح مدارس دماوند با درون‌سازی ارزش‌های دینی و اخلاقی خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، محمد مشهدی عباسی مدیر آموزش و پرورش دماوند در سومین جلسه قطبی، قطب 3 در مدرسه جمال سادات گوشه روستای آینه ورزان اظهار داشت: با توجه به افق و چشم انداز نظام جمهوری اسلامی در 1404 ما شاهد نامگذاری هر سال توسط مقام معظم رهبری با اهداف خاصی هستیم و آموزش و پرورش از این جهت می‌تواند بیشترین اثر بخشی را در این نامگذاری‌ها داشته باشد.

وی در رابطه با شعار امسال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل افزود : از اینرو سیاست آموزش و پرورش و ما معلمان و آموزگاران باید در بحث اقدام و عمل ، عملیاتی باشد و باید دانش آموزان را در جهت اقتصاد مقاومتی، راهنمایی و این شعار را در مدارس تبین نماییم.

مدیرآموزش و پرورش دماوند ادامه داد : از اقدامات شعار سال در سطح جزء میتوان به درونسازی ارزش‌های دینی و اخلاقی اشاره داشت و یکی از راکار‌های اقتصاد مقاومتی، ذخیره سازی و پس‌انداز است که ما باید این عمل را هم خودمان و هم به دانش آموزان یاد دهیم که با این عمل و تدبیری که صورت می‌گیرد مربیان و دانش آموزان می‌توانند در بهبود وضعیت معیشت خود و دیگران توانا باشند.

مشهدی عباسی در رابطه با درونسازی ارزشهای دینی اخلاقی اظهار داشت: یکی از آموزه‌های دینی ما بحث انفاق و کمک به دیگران است که مربیان و آموزگاران باید دانش آموزان را با این آموزه با استفاده از خیرین و کمیته امداد آشنا نمایند.

این مسئول در رابطه با احکام اسلامی در امر اقتصادی گفت : تعاون و همکاری یکی از راهکارهای اقتصاد مقاومتی و احکام اسلامی است که با یاد دادن و آشنایی دانش آموزان به کارهای جمعی و تشکیل تعاونی‌هایی هرچند کوچک آنان را به این عمل تشویق نماییم.

 

به اشتراک بگذارید :