20 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ ۰۹:۵۵:۵۱
کد مطلب:  noNaDv3k
مدیر كل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش
بهره گیری از ظرفیت دانش آموزان ، بهترین مسیر انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به جامعه است

مدیر كل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: بهره گیری از ظرفیت دانش آموزان ، بهترین مسیر انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به جامعه است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان خراسان رضوي، محمد حسين كفراشي درمراسم پایانی طرح شهید پژوهی در مشهد با بيان اين كه برای انتقال رشادت های وسیع شهیدان و جانبازان نیاز به منابع مکتوب داریم، اظهاركرد: در پی تشكیل شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با حضور رئیس جمهوری، شورای ترویج فرهنگ ایثار در وزارت آموزش و پرورش هستيم .

 مدیركل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینكه هدف اصلی این شورا نهادینه كردن فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانش آموزان است تصريح كرد: با تشكیل این شورا با قوت تمام در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت می شود.

وی خاطرنشان كرد : در این راستا تولید محتوای آموزشی برای كتاب های درسی و برگزاری یادواره های دانش آموزان شهید با هدف معرفی هرچه بیشتر و بهتر این شهدا به دانش آموزان از مهمترین برنامه های در نظر گرفته شده می باشد.

كفراشی با اشاره به حدود 36 هزار دانش آموز شهید در كشور افزود: شهید شاخص ملی امسال از شهدای دانش آموز استان خراسان رضوی انتخاب شده است، افزود :  این شهید ملی 'احمد نظیف' از سبزوار است كه در سن 10 سالگی به جبهه رفت و در منطقه قلاویزان مهران بر اثر اصابت تركش به درجه رفیع شهادت نائل شد.

مدیر كل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری یادواره شهدای دانش آموز در اسفند ماه سال گذشته به صورت سراسری گفت: امسال نیز برگزاری یادواره های شهدای دانش آموز در سطح گسترده با حضور 13 میلیونی دانش آموزان كشور برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید :