3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ ۰۹:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1038511
رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان قم خبر داد:
کارگاه های آموزشی مهارت های رشد مدار ویژه « مدرسان آموزش خانواده » در استان قم در حال برگزاری است.

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان قم از برگزاری کارگاه های آموزشی مهارت های رشد مدار ویژه مدرسان آموزش خانواده و همکاران فرهنگی استان قم خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم، رضا شاهسواری رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان در کارگاه آموزشی مهارت های رشد مدار ویژه مدرسان آموزش خانواده استان قم گفت: با توجه به ضرورت و اهمیت مهارت های رشد مدار برای کودکان و نوجوان در معرض خطر و هم چنین ضرورت فراگیری و تشکیل این گونه آموزش ها و کارگاه ها برای کل جامعه هدف در استان ، از اولویت ها است.

شاهسواری با اشاره به اینکه این دوره آموزشی در دو مرحله برگزار می شود؛ ادامه داد: مرحله اول آن با حضور بیش از  200 نفر از فرهنگیان ناحیه سه و  مرحله دوم با حضور 150 نفر از مدرسان آموزش خانواده  استان برگزار می شود.

وی تصریح کرد: این دوره آموزشی در راستای اجرای تفاهم نامه فی مابین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری  و آموزش و پرورش استان با هدف آموزش 23 مهارت رشد مدار ویژه مدرسان آموزش خانواده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه دوره آموزش مهارت های رشد مدار از جمله روش های مؤثر پیشگیری در وقوع جرم است یادآور شد: بدون شک این برنامه ها می تواند دانش آموزان را از کودکی تا بزرگ سالی در مقابل خطرات احتمالی و بزهکاری مقاوم کند.

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان قم اضافه کرد: پیشگیری رشد مدار از راهبردهای مهم پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی است؛ که یکی از مهم ترین حیطه های عملکردی آن ، بخش مدرسه محور می باشد. با کسب چنین مهارت هایی کودکان و نوجوان در مقابل کنش های اجتماعی واکنش مناسب و مطلوبی از خود بروز می دهند تا در معرض آسیب ها قرار نگیرند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان به عنوان جامعه هدف در معرض بیشترین آسیب ها در جامعه قرار دارند ابراز داشت: سعی در برگزاری دوره آموزشی مناسب برای مشاوران کمک بسیار خوبی برای این گروه خواهد بود.

شاهسواری گفت: سرمایه گذاری در این مجموعه تربیتی می تواند به کاهش آسیب های اجتماعی که گریبانگیر دانش آموزان و خانواده است کمک کند.

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان قم با بیان اینکه این کارگاه آموزشی با همکاری دادگستری استان به مدت 8 روز برگزار میشود ؛ افزود: 150نفر از مشاوران و مدرسان آموزش خانواده از سراسر استان در این کارگاه مهارت های تخصصی لازم را فرا می گیرند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تدوین و امضا تفاهم نامه همکاری بین دو مجموعه دادگستری و آموزش و پرورش یکی از اتفاقات ارزشمندی است که می تواند به خانواده کمک کند.

به اشتراک بگذارید :