3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ ۰۸:۵۴:۴۳
کد مطلب:  F3IsZy79
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
مدرسه ماندگار یکی از زیباترین نمادهای فرهنگی است

علیرضا کمرئی مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در اولین جلسه هیات امنا دبیرستان ماندگار شهید مدرس از ضرورت توجه ویژه به آن خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، علیرضا کمرئی در اولین جلسه هیات امنا دبیرستان ماندگار شهید مدرس ضمن تاکید بر اهمیت و ویژگی مدارس ماندگار تصریح کرد : در این مدارس علاوه بر توجه به ویژگی های فرهنگی ، علمی ، قدمت تاریخی بنا و ... باید بحث هیات امنایی آن نیز مورد توجه قرار گیرد تا بتوان مشکلات و معضلات پیش روی  آن را مرتفع کرد .

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، ضمن تاکید بر این موضوع که هر ملتی دارای یک هویتی است اظهار داشت : هویت هر ملتی در بسیاری از حوزه ها ، به نمادها و اسطوره های آن ملت گره خورده است که عامل فخر آن ملت است و مدرسه جزو یکی از زیباترین و ماندگار ترین نمادها و دستاورد های فرهنگی هر ملتی است .

وی افزود : فرزندان امروز از آنچه که بیشتر رنج می برند بی دانشی نیست بلکه آنچه برایشان ایجاد معضل کرده است ، بی هویتی است و این شاید به خاطر کم توجهی بوده است که ما در این حوزه داشته ایم .

کمرئی ادامه داد : مدارس ماندگار نیز هویت خود را از مردم می گیرند  و باید توجه داشت که ماندگاری مدرسه فقط به قدمت بنای ان نیست ! بلکه به جایگاه علمی ، فرهنگی ، اجتماعی آن نیز باید توجه ویژه شود و در نخستین قدم باید به شناسایی نخبگان و شخصیت های مهمی که از این مدارس فارغ التحصیل شده  اند ، پرداخت تا بتوان انها را به عنوان الگوهای درست به دانش اموزان معرفی کرد .

این مقام مسئول در پایان اظهار داشت : مدارس ماندگار باید بالاتر از استانداردهای آموزشی قرار گیرند و نیازمند رویکرد متفاوت و جذابیت های خاص خود می باشند تا بتوانند نیازهای دانش آموز امروز را فراهم سازد .

شایان ذکر است در این جلسه دیگر اعضا نیز به بررسی مسائل ، دغدغه ها و چالش های پیش روی مدارس ماندگار پرداختند .

به اشتراک بگذارید :