3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ ۱۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1036919
مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش خوزستان در گفتگو با روابط عمومی عنوان کرد:
بررسی بیش از ۲۶ هزار پرونده گزینش در دو سال گذشته در استان خوزستان/کسب رتبه برتر کشور توسط هسته گزینش استان برای دومین سال پیاپی

مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به بررسی ۲۶ هزار و ۷۵۰ پرونده گزینش در طی دو سال گذشته توسط هسته گزینش خوزستان، عنوان کرد: مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش خوزستان برای دومین سال پیاپی به عنوان مدیر هسته گزینش برتر کشور توسط وزارت آموزش و پرورش شناخته می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، جواد عباسی امروز چهارشنبه ۱۸ دی ماه ۹۸ همزمان با هفته بزرگداشت سالروز تاسیس گزینش و در گفتگو با روابط عمومی بیان کرد: مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش خوزستان با کسب حدنصاب بالا در شاخص های ارزیابی وزارتی توانست برای دومین سال پیاپی موفق به کسب عنوان "مدیر هسته گزینش برتر" در سطح هسته های گزینش سراسر کشور شود.

 

وی در ادامه با اشاره به فعالیت ۱۶۱ گزینشگر تخصصی در سطح مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان، توضیح داد: این گزینشگران در دو سال گذشته فرآیند گزینش و بررسی تخصصی بالغ بر ۲۶ هزار و ۷۶۰ پرونده را کامل کنند.


مدیر هسته گزینش آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: در بازه زمانی سال ۹۷ تا ۹۸ بالغ بر ۵ هزار و ۳۷۵ پرونده مربوط به پرونده های استخدام آزمایشی، ۱ هزار و ۴۳ پرونده مربوط به نیروهای پیمانی، ۱ هزار و ۳۴۱ پرونده نیروهای قطعی، ۳ هزار و ۹۸ پرونده مربوط به نیروهای حق التدریس، ۱۰ هزار و ۷۹۰ گزینش مربوط به مدارس غیر انتفاعی، ۴۳۴ مورد تغییر سمت، ۱ هزار و ۲۹۶ پرونده نیز به سرباز معلم و سرباز طلبه ها  همچنین ۲ هزار و ۵۰۰ پرونده متعلق به نیروهای پیش دبستانی است.


عباسی در عین حال با اظهار اینکه هدف اصلی مجموعه گزینش انتخاب بهترین ها برای حرفه مقدس معلمی است، خاطرنشان کرد: رویکرد گزینش رویکردی ارشادی است و در این راه با استفاده از راهبردهای اصولی به دنبال انتخاب افراد اصلح برای شغل خطیری مثل تربیت نسل هاست.

 

وی در پایان یادآور شد: وجود گزینش می تواند نقش مهمی در ارتقای شاخص های کیفی مجموعه تعلیم و تربیت ایفا کند چرا که انتخاب افرادی که دارای صلاحیت های قید شده در سند تحول بنیادین است می تواند بسیاری از چالش های حوزه آموزش و پرورش را مرتفع کند.

به اشتراک بگذارید :