6 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ ۱۵:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1036826
جلسه مشترک معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با ستاد اقامه نماز

جلسه مشترک بین مسئولان معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، جلسه هماهنگی بین معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با ستاد اقامه نماز با حضور علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، محمد رضا مسیب زاده، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، سید احمدزرهانی، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور و  منصور سرگزی، معاون فرهنگی ستاد اقامه نماز برگزار شد. 

در ابتدای این جلسه علیرضا کاظمی گفت: اولویت اول ما توسعه فرهنگ نماز، قرآن و عترت در مدارس است و باید در این زمینه سرمایه گذاری کنیم. 

او ادامه داد: ما در تمام فعالیت های قرآن، عترت، نماز به دنبال فراگیری، مدرسه محوری، اثربخشی، مشارکت پذیری، استفاده از ظرفیت های مختلف و به ویژه استفاده از ظرفیت های تشکل های دانش آموزی هستیم. 

سپس سید احمدزرهانی در این جلسه گفت: علت تاسیس ستاد قامه نماز امور تربیتی در آموزش و پرورش بوده و علت ادامه فعالیت آن نیز باید معاونت پرورشی و فرهنگی باشد. 

او در ادامه  از زحمات مسئولان آموزش و پرورش در خصوص همکاری در برگزاری بیست و هشتمین دوره اجلاس نماز با عنوان نماز و مدرسه، برگزاری پیش اجلاسیه های نماز در سراسر کشور و همچنین برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری گلدسته های سرو تقدیر و تشکر کرد. 

در ادامه محمدرضا مسیب زاده ضمن ابراز خرسندی از انتصاب آقای زرهانی به سمت قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در خصوص دغدغه های برگزاری نماز جماعت در مدارس گزارشی ارائه کرد. 

 

در پایان این جلسه موارد زیر تصویب شد: 
-    تشکیل کارگروه مشترک بین ستادقامه نماز و آموزش و پرورش 

-    تعیین هرچه سریعتر موضوع بیست و نهمین دوره  اجلاس سراسری نماز برای سال آینده تا برنامه ها لازم برای اجرا در دستور کار قرار گیرد. 

-    پیش اجلاسیه های نماز در استانها بررسی، آسیب شناسی و برای سال آینده تقویت شود.

-    جشنواره فرهنگی و هنری گلدسته های سرو بررسی و مدل آن تغییر کند اما برای سال های آینده ادامه داشته باشد. 
-    ایجاد یک بسته سیار نمایشگاهی در مدارس کشور با موضوع دانش افزایی نماز ضروری است. 

-    بررسی امضای تفاهم نامه در خصوص تشکیل هیات اندیشه ورز در مدارس برای توسعه و تعمیق فرهنگ اقامه نماز 

در پایان این جلسه توسط سید احمدزرهانی، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور از زحمات علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش و محمد رضا مسیب زاده، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تقدیر کرد. 

به اشتراک بگذارید :