6 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ ۱۰:۲۹:۰۰
کد مطلب:  1036388
رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور خبر داد؛
انعقاد تفاهم‌نامه سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور با فدراسیون ورزشی ناشنوایان

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور از انعقاد تفاهم‌نامه با رئیس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان کشور خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، سید جواد حسینی با اشاره به اینکه جوهره اصلی سند تحول بنیادین، تعلیم و تربیت تمام ساحتی است، اظهار کرد: یکی از ساحت‌های تعلیم و تربیت تمام ساحتی، تربیت‌بدنی و سلامت است که از اهمیت ویژه‌ای برای دانش آموزان با نیازهای ویژه برخوردار است.

وی افزود: تربیت‌بدنی و سلامت جز اثرگذارترین ساحت‌های تعلیم و تربیت است که بر دیگر ساحت‌ها نیز اثرگذار است و برای دانش آموزان با نیازهای ویژه سه موضوع است که نسبت به دانش آموزان عادی از اهمیت بیشتری برخوردار است و آن ورزش، هنر و رویکرد مهارت‌آموزی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه است.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه میان فدراسیون ناشنوایان و سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی، بیان کرد: باید بتوانیم در تمام زمینه‌های ورزشی همکاری‌های گسترده‌ای داشته باشیم و فراتر از این تفاهم‌نامه درصحنه عمل فعالیت‌های مشترک را با کمک فدراسیون، به‌منظور ارتقاء تعلیم و تربیت و سلامت دانش آموزان با نیازهای ویژه، داشته باشیم.

حسینی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا بتوانیم در فضای مدرسه، ورزش یاری را نیز از ناحیه فدراسیون‌ها و انجمن‌های ورزشی و یا اولیاء علاقه‌مند به ورزش برای دانش آموزان با نیازهای ویژه گسترش دهیم.

به اشتراک بگذارید :