8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ ۰۰:۳۵:۱۸
کد مطلب:  1035467
حسینی خبر داد:
انعقاد تفاهم نامه سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با فدراسیون ورزشی ناشنوایان

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از انعقاد تفاهم نامه فی ما بین با رئیس فدراسیون ورزشهای ناشنوایان کشور خبر داد و اظهار داشت: تربیت بدنی و سلامت علاوه بر اینکه یکی از ساحت های تعلیم و تربیت تمام ساحتی است جز اثرگذارترین ساحت های تعلیم و تربیت بر دیگر ساحت ها نیز می باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور دکتر حسینی افزود: جوهره اصلی سند تحول بنیادین، تعلیم و تربیت تمام ساحتی است و یکی از ساحت های تعلیم و تربیت تمام ساحتی، تربیت بدنی و سلامت است که از اهمیت ویژه ای برای دانش آموزان با نیازهای ویژه برخوردار است.

وی در ادامه تصریح کرد: تربیت بدنی و سلامت علاوه بر اینکه یکی از ساحت های تعلیم و تربیت تمام ساحتی است جز اثرگذارترین ساحت های تعلیم و تربیت بر دیگر ساحت ها نیز می باشد.

دکتر حسینی افزود: برای دانش آموزان با نیازهای ویژه سه موضوع است که نسبت به دانش آموزان عادی از اهمیت بیشتری برخوردار است و آن ورزش، هنر و رویکرد مهارت آموزی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه می باشد.

وی با اشاره به منعقد کردن تفاهم نامه ای میان فدارسیون ناشنوایان و سازمان آموزش و پرورش استثنایی بیان کرد: ما باید بتوانیم در همه ی زمینه های ورزشی همکاری های گسترده ای داشته باشیم و باید فراتر از این تفاهم نامه در صحنه عمل این فعالیت های مشترک را با کمک فدراسیون ، به منظور ارتقاء تعلیم و تربیت و سلامت دانش آموزان با نیازهای ویژه، داشته باشیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در مشارکت های کلان در آموزش و پرورش استثنایی به خوبی پیش رفته ایم، افزود: در جلساتی که با خیرین مدرسه ساز کشور داشته ایم قول ساخت ۲۱۰ مدرسه را داده اند که با نام آغازی برای یک پایان نام گذاری شده است و در مشارکت های خرد هم همکاری های لازم در زمینه های مدرسه یاری، هنریاری، فن یاری، دانش یاری و ورزش یاری را نیز داشته باشیم.

دکتر حسینی در ادامه در تبیین این موضوع اضافه کرد: مدرسه باید هنریار داشته باشد یعنی هنرمندی که می تواند به نظام مدرسه کمک کند و یا استاد دانشگاه می تواند در زمینه دانش یاری کمک کند و ما باید در این راستا بتوانیم در محیط مدرسه ورزش یاری را نیز از ناحیه فدراسیون ها و انجمن های ورزشی و یا اولیاء علاقه مند به ورزش برای دانش آموزان با نیازهای ویژه گسترش دهیم.

به اشتراک بگذارید :