11 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ ۱۳:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1034884
مدیرکل بازرسی عملکرد و امور حقوقی استانداری بوشهر:
توسعه اخلاق حرفه ای راهکار اصلی سلامت اداری است

مدیرکل بازرسی عملکرد و امور حقوقی استانداری بوشهر وی با بیان اینکه توسعه اخلاق حرفه ای راهکار اصلی سلامت اداری است، افزود: دستگاه های اجرایی باید زمینه گسترش و تقویت اخلاق حرفه ای در بین کارکنان خود را فراهم آورند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر عباس قلی پور در نشست با شورای معاونین این اداره کل با اشاره به ضرورت توسعه فناوری های دانش بنیان اظهار داشت: با توسعه صنایع و فناوری های دانش بنیان، ضمن پیشرفت و ترقی جامعه، از منابع کشور نیز حفاظت می شود.

وی با بیان اینکه جهان امروز عصر سرمایه های دانش بنیان است گفت: آموزش و پرورش نقشی بی بدیل در پرورش این سرمایه ها بر عهده دارد.

وی ادامه داد: کشوری که نتواند از منابع خود به نحو بهینه بهره برداری کند مجبور به خام فروشی و خرید محصول با ارزش افزوده بیشتر می شود.

قلی پور سلامت اداری را زیربنای تربیت نسلی دانش بنیان دانست و بیان داشت: سلامت اداری با شناخت دقیق مجموعه و نیازها، ترسیم نقشه راه برای رسیدن وضع مطلوب و اجرای صحیح قوانین بدست می آید.

مدیرکل بازرسی عملکرد و امور حقوقی استانداری بوشهر فضای فیزیکی، نیروی انسانی، امکانات و تجهیزات و قوانین و بخشنامه ها را ابعاد چهارگانه سلامت اداری بر شمرد و افزود: آسیب دیدن هر کدام از این ابعاد، زمینه ساز نارضایتی ارباب رجوع می شود.

قلی پور خدمت رسانی را فلسفه وجودی دستگاه های اجرایی دانست و گفت: مردم از دستگاه های اجرایی انتظار انجام کار در بهترین نحو و در کوتاه ترین زمان همراه با تکریم ارباب رجوع دارند.

مدیرکل بازرسی عملکرد و امور حقوقی استانداری بوشهر شناسایی گلوگاه های فساد در ادارات را ضروری قلمداد کرد و افزود: دستگاه های اجرایی باید گلوگاه های فساد را شناسایی و  مسیر این گلوگاه ها را مسدود کنند.

وی با بیان اینکه فرهنگیان همواره مورد اعتماد مردم هستند، گفت: با این وجود، مسئولین آموزش و پرورش استان باید با  پایش مستمر، زمینه ارتقا سلامت اداری را در دستگاه تعلیم و تربیت استان فراهم آورند.

به اشتراک بگذارید :