11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ ۰۸:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1034594
مدیر کل آموزش و پرورش استان در همایش از برترین های هنرجویی و هنر آموزی هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش استان :
استان زنجان به سبب داشتن نیروی انسانی با کیفیت و فکور، می تواند محور تحول آموزش متوسطه در کشور شود

همایش تجلیل از برترین های هنرجویی و هنر آموزی هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش استان زنجان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، مدیر کل دفتر آموزش متوسطه و کاردانش وزارت آموزش و پرورش، مدیر کل فنی و حرفه ای استان، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان، معاون فرهنگی هنری ارشاد ، معاونین آموزشی مناطق و نواحی و برترین های هنر آموزی در سالن اجتماعات اداره کل فنی و حرفه ای استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان ، مدیر کل آموزش و پرورش استان در همایش آموزشی گفتمان تحول و تجلیل از برترین های هنرجویی و هنر آموزی هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش زنجان گفت : ایام فاطمیه را سپری می کنیم در این ایام باید به ابعاد شخصیتی الگویی و انقلابی حضرت زهرا (س) به طور ویژه توجه کرد و تمام جنبه های اجتماعی وتربیتی ایشان را مورد بررسی قرار داد.

وی در ادامه افزود : به عنوان یک معلم ضمن توجه به بعد علایق عاطفی،وظیفه داریم شخصیت بزرگانمان را از تمامی حوزه ها از جمله  منطق و عقلانیت و نگاه های مدیریتی بشناسانیم.

رفیعی با اشاره به  شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت : سردار سلیمانی به عنوان شاگرد اول کلاس مکتب امام حسین (ع) جهان راتحت تاثیر قرار داده است .

این مقام مسئول همچنین تصریح کرد : جبهه مقابل اسلام ناب ، تحلیل درستی از نرم افزار فکری جامعه ما ندارد و نمی داند که مکتب شهادت و انتظار یک چشمه زاینده است و هیچ وقت پایانی نخواهد داشت و با حذف فیزیکی نمی شود اندیشه ها را متوقف کرد.

رفیعی در ادامه بیان داشت : اندیشه ما مبتنی بر شهادت، شجاعت و انتظار است و روز به روز بر عزت و شرف این مکتب افزوده میشود.

مدیر کل آموزش و پرورش با اشاره به ایجاد ارتباط  مستمر و معنادار سیستمی در داخل مجموعه اظهار داشت:  برنامه ها در قالب طرح زنجیره ی حلقه های بهبود کیفیت به صورت تیمی، پویا و مشورتی اجرایی شود و استان زنجان به سبب داشتن نیروی انسانی با کیفیت و فکور، می تواند محور تحول آموزش متوسطه در کشور شود و این ظرفیت وجود دارد.

رفیعی با تاکید بر ضرورت تعامل مثبت بین دستگاه ها به منظور خدمت رسانی آنها برای  ارتقای آموزش، خاطر نشان کرد: شعار اصلی ما در مدیریت استان این است باید علمی فکر کنیم،  حرفه ای عمل کنیم و انسانیرفتار کنیم و با در نظر گرفتن دانش، نگرش و مهارتهای مورد نیاز مدیریت، اصل  تغییر را پیاده سازی کنیم.

وی در ادامه افزود: در آموزش و پرورش هر روز باید به موضوع  تغییر فکر کنیم؛ مدرسه مفهومی است که هر روز با آن سرو کار داریم و لی باید باور کنیم امروز کارکرد مدرسه، نقش افراد و روابط موجود در مدرسه  تغییر کرده است، در مدرسه امروز دانش آموزان باید علاوه بر دانش مورد نیاز، کار و مهارت  بیاموزد و معلم امروز ضرورت دارد آینده را بشناسد و دانش آموزان را برای آینده آماده کند.

به اشتراک بگذارید :