13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ ۰۸:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1032796
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل:
512 اثر منتخب دانش آموزی به مرحله استانی فراخوان پرسش مهر معرفی شدند

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل گفت:فراخوان ملی پرسش مهر 20 ،همزمان با آغاز سال تحصیلی توسط ریاست محترم جمهوری با هدف ارتقای سطح آگاهی، پرورش روحیه اعتماد به نفس و خودباوری در دانش آموزان و فرهنگیان با موضوع مدرسه شاداب و بانشاط طرح گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان جعفر گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل تصریح کرد: پس از اعلام و ارسال دستورالعمل به مدارس علاقمندان به شرکت در مسابقات پرسش مهر با افکار و ایده های جدید در قالب زبان هنر و با قلمی زیبا و توانمند به خلق آثار ادبی، هنری و نمایشی پرداختند.

وی افزود: بنابر گزارش دبیرخانه مسابقات، تعداد 17 هزار نفر رشته در بخش های ادبی، مجازی و تجسمی به صورت انفرادی و بالای 16 هزار نفر نیز در قالب اجرای سرودهای همگانی در سطح مدارس به این فراخوان پاسخ داده اند.

گنج خانلو گفت: مسابقات پرسش مهر طبق روال سنوات گذشته در چندین مرحله انجام شده است که ممهترین بخش کار در سطح مدرسه با درایت و همت همه ی همکاران در بخش های مختلف مدرسه به ویژه مدیران و مربیان پرورشی در قالب اطلاع رسانی به مخاطبان و یک اتفاق مهم که جریان سازی این رویداد فرهنگی است، صورت می گیرد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان زنجان تصریح کرد: پس از دریافت آثار دانش آموزان در مرحله آموزشگاهی، آثار منتخب به دبیرخانه شهرستان با هدف ارزیابی و داوری آثار در بخش های مختلف و معرفی به مرحله استانی ارسال می شوند و مهمترین نکته قابل ذکر در این مرحله استفاده از ظرفیت کانون های فرهنگی و تربیتی به عنوان دبیرخانه و حضور همکاران توانمند به عنوان داوران آثار می باشد.و یک اتفاق مهم در پرسش مهر 20، ارسال مستقیم آثار همکاران به دبیرخانه کشوری توسط خود شرکت کنندگان می باشد.

وی ادامه داد: آثار منتخب پس از گذر از مرحله منطقه ای وارد رقابت در ایستگاه سوم یعنی مرحله استانی می شوند که امسال 512 اثردر بخش های مختلف به دبیرخانه استانی معرفی شده اند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان زنجان در پایان بیان داشت: پس از داوری، تعداد 105 اثر مربوط به دانش آموزان دوره دوم متوسطه پس از تکمیل مدارک و رفع نواقصات فنی در تاریخ 27 بهمن به دبیرخانه کشوری معرفی خواهند شد.

به اشتراک بگذارید :