13 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ ۱۰:۳۱:۰۰
کد مطلب:  1032367
 توسط مدیرکل فرهنگی و هنری صورت گرفت؛
تشریح برنامه‌های ویژه شهادت سردار سلیمانی در مدارس سراسر کشور

مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش‌وپرورش، برنامه‌های ویژه گرامیداشت شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مدارس سراسر کشور را تشریح کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، علی رمضانی در مصاحبه با خبرنگار این مرکز، ضمن تسلیت شهادت سردار رشید اسلام سپهبد سلیمانی اظهار کرد: در پی اقدام تروریستی دولت آمریکا در به شهادت رساندن اسوه شهامت و شجاعت و در راستای ارج نهادن به این شهید سرافراز، برنامه هایی در مدارس سراسر کشور اجرا می شود.

وی افزود: چهره ددمنشانهآمریکا جنایتکار و دشمنان این ملت با حمله ناجوانمردانه به خودروی حامل سردار سلیمانی برای جهانیان آشکار شد و موجی از اندوه در غم از دست دادن این اسوه شهامت، شجاعت و مردانگی ایجاد کرد و نفرت علیه نظام سلطه در دل همه مسلمین و آزادگان جهان ایجاد نمود.

رمضانی خاطرنشان کرد: این حادثه غمبار کوچک‌ترین خللی در اراده آهنین جبهه مقاومت اسلامی و ملت شریف و بزرگ ایران اسلامی ایجاد نخواهد کرد بلکه خون پاک و مطهر این شهید عزیز عزم و اراده ملت مبارز ایران و ملت‌های آزاده جهان را در حمایت جدی از خط مقاومت دوچندان خواهد کرد.

 وی ادامه داد: سردار حاج قاسم سلیمانی، اسوه ایمان، ایثار، ولایت‌پذیری و نمونه‌ای از تربیت‌شدگان مکتب جهاد و مقاومت بود و ۴ دهه از عمر بابرکت خود را صرف جهاد و مبارزه کرده است.

مدیرکل فرهنگی هنری وزارت آموزش‌وپرورش تصریح کرد: ولایت مداری، بصیرت و دشمن‌شناسی، تقوا و اخلاق‌مداری از ویژگی‌های این مجاهد فداکار و انسان وارسته بوده است.

وی افزود: ضروری است مدیران در راستای ارج نهادن به مقام این شهید بزرگوار، با برنامه‌ریزی، پشتیبانی و هماهنگی‌های لازم نسبت به اجرای برنامه‌های فرهنگی و به‌ویژه آگاه‌سازی دانش آموزان اقدام کنند.

رمضانی، قرائت پیام مقام معظم رهبری در صبحگاه مدارس و آغاز جلسه امتحانات و همچنین قرائت فاتحه، صلوات و تقدیم به روح ملکوتی شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی قبل از شروع کلاس‌ها و امتحانات را ازجمله برنامه‌های مدارس برشمرد و عنوان کرد: فضاسازی محیطی و نصب پرچم مشکی در مدارس وادارات، ایراد سخنرانی باهدف آگاه‌سازی دانش آموزان نسبت به جنایات و دسیسه‌های دشمنان، اجرای مراسم صبحگاه با شعار محوری و طنین صدای مرگ بر آمریکا، نصب بنر و تمثال شهید سلیمانی، قرائت قرآن و ادعیه ازجمله زیارت عاشورا توسط دانش آموزان و معلمان را از دیگر برنامه هااست.

وی بر بهره‌گیری از ظرفیت شوراهای دانش‌آموزی و تشکل‌های دانش‌آموزی در اجرای برنامه‌ها تأکید و تصریح کرد: بهره‌گیری از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌های داخلی مدارس برای جریان آفرینی ونکو داشت فرهنگ مقاومت و پخش‌ مداحی‌های متناسب ازجمله برنامه‌های مدارس در این زمینه خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :