13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ ۱۳:۱۱:۰۵
کد مطلب:  D6LbclNh
همایش دانش آموزان طرح پراکنده شاهد در صومعه سرا

همایش دانش آموزان طرح پراکنده شاهد وایثارگر در نماز خانه اداره آموزش و پرورش صومعه سرا برگزار شد.

مجید آلیانی مدیر آموزش وپرورش صومعه سرا در سخنانی هدف از برگزاری این همایش را ایجاد روحیه رقابت علمی سالم ونشاط وتلاش دربین دانش آموزان شاهد وایثارگر درآستانه امتحانات خردادماه عنوان کرد.وی از دانش آموزان ایثارگر وشاهد خواست درعرصه علمی -  اخلاقی الگوی  مناسبی برای سایر دانش آموزان باشند چرا که آنها میراث دار عرصه ایثارو شهادت هستند.

در ادامه محسن خلوص دهقانپور رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران هم گفت: آن چیزی که امروز ما به صورت شفاهی در خصوص ایثار می خواهیم توضیح بدهیم پدران شما به صورت عملی انجام دادند و با ایثار و از خود گذشتگی آرامش و امنیت کشور را برای همه ما فراهم کردند و امروز تلاش شما دانش آموزان هم نوعی ایثار است که مایه افتخار و سربلندی کشور عزیزمان می باشد.

در ابتدای این مراسم ذوقی مسئول امور شاهد آموزش و پرورش آموزش و پرورش صومعه سرا با بیان اینکه دانش آموزان طرح پراکنده شاهد شامل فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان بالای 50 درصد، می باشد. افزود: با طرح پراکنده فعال شاهد، دانش آموزان را از سطح مدارس شناسایی و سپس از طریق معلم رابط با عنوان معلم راهنما و مشاورهردو یا یک هفته یکبار از این دانش آموزان سرکشی می شود و به وضعیت تحصیلی، درسی، مشاوره‌ای و خانوادگی آنان رسیدگی می شود.

در پایان به پنج نفر از دانش آموزان حاضر به قید قرعه از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان صومعه سرا جوایزی اهدا شد.

به اشتراک بگذارید :