27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ ۱۲:۵۳:۵۸
کد مطلب:  1031705
رئیس اداره دوره دوم آموزش متوسطه نظری اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری نشست هماهنگی جشنواره "دوستی با ریاضی"

جلسه هماهنگی جهت برگزاری جشنواره "دوستی با ریاضی" به میزبانی دبیرستان اندیشه ناحیه2 بهارستان در محل اداره دوره دوم آموزش متوسطه نظری اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمدرضا اطهری مقدم رئیس اداره دوره دوم آموزش متوسطه نظری اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با ابراز امیدواری برای برگزاری استانی و کشوری این جشنواره مفید در آینده نزدیک گفت: دغدغه ما در سالهای گذشته حضور بیش از ظرفیت دانش آموزان در رشته علوم تجربی بود که تلاش های زیادی برای هدایت آنها به سمت رشته های دیگر انجام و در سال گذشته شاهد کاهش 6درصدی جذب در این رشته بودیم.

وی با اشاره به اینکه در جذب رشته ریاضی نیز شاهد کاهش بوده ایم اظهار داشت: فعالیت هایی همانند این جشنواره می تواند کمک زیادی به ایجاد علاقه و انگیزه برای جذب دانش آموزان به این رشته ی مهم باشد.

رئیس اداره دوره دوم متوسطه با اشاره به منطق درس ریاضی که موجب افزایش جذب در انسان می شود تاکید کرد: از علل اساسی افت در این رشته، عدم برقراری ارتباط دانش آموزان با این رشته، عدم آشنایی با مبانی و اصول ریاضی، عدم آشنایی با کاربردهای رشته ریاضی و عدم توانایی دانش آموزان در حل مسائل و دشواری درس ریاضی می باشد.

این مقام مسئول با تاکید بر توجه به ریشه ها و اندیشه های ریاضی و فراهم کردن زمینه برای ابراز وجود افراد در زمینه های مختلف این رشته تصریح کرد: از زیبایی های ریاضی تبدیل مشکل به مسئله است و با تغییر نگرش ذهن از اینکه مشکل ممکن است قابل حل نباشد می توان به سمت مثبت نگری پیش رفت.

اطهری مقدم در پایان با تاکید بر اینکه برگزاری 6ساله این جشنواره در دبیرستان اندیشه ناحیه2 بهارستان می تواند نقشه راه برگزاری استانی این جشنواره باشد خاطرنشان کرد: امیدوارم این اتفاق حداقل باعث تغییر نگاه ها در بین دانش آموزان و همکاران شود و منشا تحولات مثبتی در آینده شود.

               

به اشتراک بگذارید :