18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ ۱۲:۰۳:۱۳
کد مطلب:  9PW5id2V
معاون آموزش متوسطه قزوین:
رتبه های مسابقات کشوری فنی و حرفه ای و کاردانش 60 درصد رشد داشته است

مرحله اول مسابقات کشوری علمی-عملی در شاخه فنی و حرفه ای و علمی-کاربردی در شاخه کاردانش در استان برگزار شد.

سعید پاینبرد معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین در این خصوص گفت: هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش استان بار دیگر خوش درخشیدند و 23 نفر از هنرجویان استان موفق شدند به مرحله نهایی مسابقات کشور راه یابند.

وی افزود: در مرحله اول مسابقات کشوری 6000 نفر در سطح کشور با هم به رقابت پرداختند و از استان قزوین 187 نفر در این مسابقات شرکت نمودند که از این تعداد 9 نفر در شاخه فنی و حرفه ای و 14 نفر در شاخه کاردانش جهت شرکت در مرحله نهایی کشوری برگزیده شدند.

معاون آموزش متوسطه استان خاطر نشان کرد: در مرحله اول مسابقات کشوری علمی-عملی شاخه فنی و حرفه ای ، هنرستان شهید چمران ناحیه یک قزوین با کسب4 رتبه شگفتی ساز این دوره شد و هنرستان ارزش ناحیه یک قزوین نیز موفق به کسب یک رتبه گردید.

ایشان اضافه کرد: هنرستان الزهرا ناحیه دو قزوین نیز در یک رتبه و هنرستان دخترانه ریحانه و هنرستان پسرانه امیر کبیر و هنرستان پسرانه رازی از منطقه البرز نیز موفق به کسب یک رتبه در این مرحله از مسابقات شدند.

وی با اشاره به رشد 60 درصدی رتبه ها نسبت به سال گذشته تصریح کرد: انگیزه بالای هنرستان های استان برای ارتقای جایگاه استان در کشور نشان از عملکرد مطلوب معلمان و مربیان این حوزه دارد.

معاون آموزش متوسطه تأکید کرد: در شاخه کاردانش، هنرجویان راه یافته به مرحله نهایی کشوری از هنرستان های پسرانه شهید عظیمیان ناحیه دو با 4 رتبه در صدر و هنرستان دخترانه فرزانه و پوراندخت هاشمیان و صالحین و شهیدان شالباف هر کدام با یک رتبه از  ناحیه یک قزوین و هنرستان های دخترانه حنانه و پسرانه صانع و دخترانه اخلاص هر کدام با یک رتبه از منطقه البرز و همچنین هنرستان دخترانه کوثر آوج با کسب یک رتبه و هنرستان احمدی روشن از منطقه طارم سفلی شگفتی ساز این مرحله از مسابقات کشوری بودند.

گفتنی است مرحله نهایی مسابقات کشوری علمی-کاربردی شاخه کاردانش در مرداد ماه در استان خراسان رضوی و مرحله نهایی کشوری علمی-عملی شاخه فنی و حرفه ای در بیست و یکم اردیبهشت ماه سال جاری در استان کردستان برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :