25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ ۰۸:۴۵:۲۲
کد مطلب:  1030564
سرپرست معاونت پژوهش ، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
رسالت معلم ایجاد تجربه های کامیابی در دانش آموزان است

جلسه کارگاهی مشاوران مدارس سمپاد استان با حضور درخشانی پور سرپرست معاونت پژوهش ،برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل شهرستان های استان تهران و صفری رئیس اداره استعدادهای درخشان و دانش پژوهان استان در دبیرستان فرزانگان شهرری بر گزار گردید .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، درخشانی پور سرپرست معاونت  پژوهش ، برنامه ریزی و  منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با تأکید بر حفظ توازن میان نتیجه گرایی و فرآیندهای یادگیری از سوی معلمان و مدیر مدرسه،گفت: عزت نفس دانش آموزان عامل مهم موفقیت بلند مدت ایشان در زندگی فردی و اجتماعی است .

وی با اشاره به اینکه نباید در مدرسه طوری رفتار کنیم که دانش آموزان تصور کنند به خاطر نمرات بالایی که کسب می کنند، فعالیت هایشان ارزشمند  به شمار می آید  و در صورت کسب نمره پایین، کارشان بی ارزش خواهد بود، اظهار داشت: تشدید رقابت میان دانش آموزان موجب افزایش تقلب و افزایش تجربه شکست در در مدرسه می شود، در حالی که تجربیات موفقیت آمیز دانش آموز در مدرسه باید بیشتر باشد.

درخشانی ادامه داد:  اگر معلمان در ابتدا و در طول  سال تحصیلی،پیرامون  فلسفه درس، شیوه های یادگیری ومحتوا، انتظارات معلم و دانش آموز  و آینده تحصیلی – شغلی آن درس با دانش آموزان گفت و گو کنند، بسیاری از مشکلات روانشناختی و رفتاری دانش آموز در کلاس درس مرتفع خواهد شد.

سرپرست معاونت پژوهش ، برنامه ریزی  و منابع انسانی تصریح کرد: مهمترین رسالت یک معلم ، ایجاد  تجربه های کامیابی برای دانش آموزان است که این مهم محقق نخواهد شد مگر اینکه کلیه پرسنل مدرسه به شکل مشترک در راستای اهداف مدرسه گام بردارند و هم افزایی فکری و تعامل داشته باشند.

 

 

به اشتراک بگذارید :