20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ ۱۱:۲۹:۵۸
کد مطلب:  HFsS80m4
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
برگزاری اولین کارگاه آموزشی توجیهی ( بررسی، تحلیل و روش تدریس کتاب‌های پودمانی دوره سوادآموزی)

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران، معاون سوادآموزی از برگزاری اولین کارگاه آموزشی توجیهی ( بررسی، تحلیل و روش تدریس کتاب‌های پودمانی دوره سوادآموزی) در استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران، سعید شهریاری با تاکید بر اینکه این دوره ویژه مدرسین سوادآموزی و انتقال در سطح استان بوده، اظهار داشت: هدف از برگزاری این دوره، آموزش روش تدریس کتاب‌های پودمانی دوره سوادآموزی است .

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، گفت : این دوره ویژه مدرسین سوادآموزی و انتقال در سطح استان بوده و هدف از برگزاری آن آموزش روش تدریس کتابهای پودمانی دوره سوادآموزی است.

وی با اشاره به محوریت آموزش فرد به فرد و کاربردی محتوا به سوادآموز بزرگسال در دوره‌های پودمانی افزود: با عنایت به رویکرد آموزشی سازمان نهضت سوادآموزی در تنوع بخشی به روش ومحتوای آموزشی، کتاب‌های پودمانی با اهداف دوره سوادآموزی به شیوه فرد به فرد طراحی و تالیف شده و جایگزین کتاب‌های سوادآموزی 1 و2 در آموزش‌های انفرادی خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد : در این کتاب‌ها نیازهای خاص سوادآموزان که بیشتر آنان را افراد بزرگسال تشکیل می‌دهند مد نظر قرار گرفته شده  و بر این اساس محتوای پودمانی شامل 7 عنوان است و از این هفت عنوان چهار عنوان جزو پودمان‌های ثابت و سه پودمان متغیر است

شهریاری اظهار داشت : محتوای این کتاب‌ها شامل آموزش حروف الفبا، حساب و قرآن و سه کتاب به عنوان روانخوانی و آگاهی بخشی مهارت های اجتماعی و افزایش سطح معلومات دینی و مهارت خواندن و نوشتن است و سعی شده مشکل روش نوشتن افراد با این طرح بر طرف شود.

معاون سوادآموزی  اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تاکید بر اینکه تطبیق دوره ی پودمانی بر علایق سوادآموزان حرکتی جدید و نو  در مسیر سوادآموزی است  بیان نمود:  در دوره های جدید آموزش سوادآموزی به تهیه ی محتوا و شیوه های آموزشی متناسب با علایق و خواسته ی مخاطب توجه شده است و همچنین در آینده متناسب با ویژگی‌های محیطی، شغلی و جنسیتی افراد می‌توان با توجه به نیازها و علایق مخاطبین پودمان‌های جدید جایگزین کرد.

شهریاری در پایان گفت :  محتوای پودمان ها به صورت رسانه‌ای از شبکه آموزش (7) رسانه ملی پخش می شود و مراجعه کنندگان می توانند پس از ثبت نام به عنوان فراگیر خودآموز  با ثبت نام در امتحانات متفرقه به صورت رایگان کتاب‌های پودمانی را دریافت کنند.

 

به اشتراک بگذارید :