23 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ ۱۳:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1029922
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در همایش تجلیل از فعالان عرصه سوادآموزی خراسان شمالی؛
450 مرکز یادگیری محلی در سراسر کشور فعال است

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در همایش تجلیل از فعالان عرصه سوادآموزی خراسان شمالی اظهار کرد: 80 درصد برنامه‌های نهضت سوادآموزی به زنان اختصاص دارد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، شاپور محمد زاده در همایش تجلیل از فعالان عرصه سوادآموزی خراسان شمالی، اظهارکرد: قبل از انقلاب در گروه 10 تا 49 ساله از هر100 نفر 48 نفر باسواد بودند که در حال حاضر درصد باسوادی در کشور به 96 درصد رسیده است.

 وی افزود: کمتر از 2 میلیون نفر بی‌سواد در سراسرکشور وجود دارد که با برنامه‌ریزی مدون وشتاب بخشی در تلاش هستیم تا در آینده نزدیک همه بی‌سوادان باسواد شوند.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی بابیان اینکه80 درصد برنامه‌های سوادآموزی مختص زنان است، گفت: قبل از انقلاب از هر100 زن 70 نفر بی‌سواد بودند که درحال حاضر بیش از 91 درصد از جامعه زنان در سراسر کشور باسواد هستند.

محمد زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر450 مرکز یادگیری محلی در سراسر کشور فعال است که پیش‌بینی می‌شود طبق برنامه‌ریزی تا پایان سال 99 بیش از750 مرکز یادگیری محلی در کشور دایر شود.

وی با اشاره به اینکه چهاردهه از تأسیس نهضت سوادآموزی به‌فرمان امام خمینی(ره) می‌گذرد، گفت: در هر دهه براساس اهدافی مشخص وظایفی انجام‌ گرفته است که در دهه اول توسعه سواد، در دهه دوم تثبیت و تمرین سواد، در دهه سوم مهارت‌آموزی با ایجاد مراکز یادگیری محلی و در دهه چهارم استفاده از فناوری در اهداف برنامه‌ها بود.

شایان‌ذکر است، در این مراسم از 67 نفر فعال در عرصه سوادآموزی تجلیل به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :