22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۵ ۱۱:۱۶:۴۲
کد مطلب:  Zt48DpXi
معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
سواداموزی یکی از اولویت های جهانی و ملی محسوب می شود

جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان پاکدشت باحضور معاون سوادآموزی مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت،معاون سیاسی و انتظامی فرماندار پاکدشت وجمعی از کارشناسان و فعالان حوزه سواد آموزی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموز و پرورش شهرستان های استان تهران ،. معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت : سوادآموزی یکی از اولویت‌های جهانی و ملی محسوب می‌شود و دولت از سال 93 برنامه ویژه‌ای  در دستورکار خود قرار داد که یکی از آنها احیاء ستاد پشتیبانی سوادآموزی است.

وی افزود : جهت پیشرفت در حوزه سوادآموزی الزاماً همه افراد و نهادها باید در کنار یکدیگر قرار گیرند و نیز جهت رشد و ارتقاء سوادآموزی برای ارگان‌های مختلف نظیر بسیج سازندگی، جهاد کشاورزی، کمیته امداد، بهزیستی و ... می بایست نقش تعیین شود.

سعید شهریاری ادامه داد :  تاثیر مستقیم آموزش در زندگی افراد یکی از رمزهای موفقیت مراکز یادگیری محلی است.

در ادامه تمهیدی معاون سیاسی و انتظامی فرماندار پاکدشت اظهار داشت :  ما باید موضوع سواد آموزی را به طور جدی پیگیری کنیم و اهمیت آن را  برای رسیدن به جامعه‌ای پویا در خانواده‌ها ترویج و توسعه دهیم.

وی ادامه داد : فرزندی که در خانواده بی‌سواد رشد می‌کند با فرزندی که در خانواده باسواد رشد می‌کند؛ بسیار متفاوت است. البته در برخی موارد استثناء هم داریم و با توجه به ظرفیت‌های شهرستان این آمار بیسوادی زیبنده شهرستان نیست. ما در شهرستان از یک پیشینه فرهنگی برخورداریم به همین منظور باید از تمامی ظرفیت‌ها استفاده کنیم تا در آینده‌ای نه چندان دور شاهد برگزاری جشن بی سوادی باشیم.

این مقام مسئول ضمن اشاره به اهمیت مراکز یادگیری محلی تصریح کرد :  تشکیل این مراکز از ضروریات است و تجربه نشان داده است که این مراکز نتایج بسیار تاثیرگذار در آموزش و نحوه زندگی افراد دارد و همچنین از این مراکز می‌توانیم استفاده چند جانبه داشته باشیم .

تمهیدی در پایان اظهار داشت : می‌توان به طریق‌های مختلف از جمله تاکید امام جماعات در خصوص ضرورت سوادآموزی در مساجد، ارسال پیام‌های کوتاه صوتی روی تلفن منازل نسبت به تاکید در خصوص آموزش به افراد بیسواد عمل کرد.

 

 

به اشتراک بگذارید :