8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ ۱۳:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1029314
رئیس اداره سنجش و پیشرفت تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر:
جشنواره تجربیات برتر مدارس در حوزه سنجش و ارزشیابی در استان برگزار می شود

رئیس اداره سنجش و پیشرفت تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر از برگزاری جشنواره تجربیات برتر مدارس در حوزه سنجش و ارزشیابی در استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، محمد زنگنه هدف از اجرای این طرح را فراگیری و به کارگیری یافته های جدید در زمینه روش های اندازه گیری و سنجش اعلام کرد و افزود: با اجرای این طرح بستر لازم جهت تبادل تجارب کارکنان آموزشی مدارس و کارشناسان در زمینه روش ها و فنون نوین ارزشیابی پیشرفت تحصیلی و استقرار روش های در نظام ارزشیابی پیشرفت تحصیلی در سطح مدارس فراهم می شود.

وی با بیان اینکه این طرح در دو محور تجارب سنجش و ارزشیابی و ابتکارات فردی و حرفه ای معلمان و کارشناسان سنجش برگزار می شود، اظهار داشت: در محور نخست، اصلاح و بهبود وضعیت فعلی فرایند اجرای انوع ارزشیابی پیشرفت تحصیلی (آغازین ، تکوینی و پایانی) مورد توجه قرار می گیرد.

زنگنه ادامه داد: در محور ابتکارات فردی و حرفه ای، تجربیات و ابتکارات نوین و موثری که توسط مدیران و معلمان به منظور اصلاح و بهبود روند ارزشیابی پیشرفت تحصیلی انجام شده ، باید ارائه شود.

رئیس اداره سنجش و پیشرفت تحصیلی با اشاره به این که ابتکارات باید بدیع و قابلیت اجرا در مدارس را داشته باشند، گفت:  ابتکارات باید سبب بهبود وضعیت روش های سنجش و ارزشیابی کلاسی یا فرایند برگزاری امتحانات با کمترین امکانات گردد.

وی ادامه داد: هم چنین طرح ها و ابتکارات به کارگرفته شده یا قابل اجرا در حوزه برنامه ریزی و برگزاری امتحانات، طراحی سوالات، حوزه های تکثیر ، تصحیح و اجرا از جمله طرح های قابل ارائه در این محور است.

زنگنه با اعلام اینکه جشنواره در سه مرحله منطقه ای، استانی و کشوری برگزار می شود افزود:  معلمان، مدیران و معاونین آموزشگاه ها و کارشناسان سنجش و ارزشیابی می  توانند حداکثر تا پایان اردیبهشت 99، آثار خود را به دبیرخانه تحویل دهند.

 گفتنی است که از تمامی شرکت کنندگان در سه مرحله با اهدای لوح تقدیر تقدیر به عمل می آید.

به اشتراک بگذارید :