4 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ ۱۱:۳۹:۴۴
کد مطلب:  1028849
شاپور محمد زاده معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور
اعتبار سوادآموزی خراسان شمالی پنج برابر شد

با انعقاد تفاهم‌نامه برای شتاب‌بخشی سوادآموزی در خراسان شمالی، میان استانداری و سازمان نهضت سوادآموزی، اعتبارات این بخش پنج برابر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل ازاداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش خراسان شمالی شاپور محمد زاده  در این باره گفت: طرح شتاب بخشی، با اولویت استان ها و مناطقی که میزان بی سوادی از میانگین کشوری پایین تر است، اجرایی می شود و با توجه به ظرفیت های این استان و پای کار آمدن دستگاه های مختلف، ۲۰۰ میلیارد ریال برای سوادآموزی منظور شد.

شاپور محمدزاده اظهار داشت: از این میزان، ۴۲ میلیارد ریال از منابع استانداری و مابقی از منابع ملی تامین می شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام مرکز آمار و نتایج آخرین طرح سرشماری، بیش از ۳۰ هزار بی سواد در خراسان شمالی وجود دارد که اکنون با اقدامات انجام شده، این رقم به ۲۷ هزار نفر رسیده است.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: قرار است در دوسال، این میزان بی سواد، آموزش های لازم را فرا گیرند.

وی اظهار داشت: علاوه بر آموزش های سواد به افراد گروه هدف، تلاش داریم تا با جذب سوادآموزان در دوره های مختلف انتقال و تحکیم جذب شوند تا بازگشت به بی سوادی نداشته باشیم.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی خاطرنشان کرد: امسال ۴۰۰ هزار نفر در برنامه های جذب در برنامه های سوادآموزی قرار گرفته اند که نیمی از آن در دوره سوادآموزی و مابقی در دوره های انتقال و تحکیم آموزش می بینند.  

بر اساس آمار سرشماری سال ۹۵، ۹۴.۷ درصد از جمعیت خراسان شمالی باسواد هستند که این رقم ۲ درصد از میانگین کشوری پایین تر است.

سال گذشته، حدود ۴۰ میلیارد ریال برای اجرای برنامه های سوادآموزی در خراسان شمالی، مصوب شده بود

به اشتراک بگذارید :