15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ ۱۳:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1028741
رئیس اداره استعدادهای درخشان و دبیر برنامه ملی شهاب در استان :
برنامه ملی شهاب با هدف توجه به تفاوت های فردی دانش آموزان و هدایت استعدادهای آن ها اجرا می شود

همایش اولیای دانش آموزان پایه چهارم دبستان فرشته ناحیه دو زنجان با حضور رحمتی رئیس اداره استعدادهای درخشان استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان ، جمال رحمتی رییس اداره استعدادهای درخشان و دبیر برنامه ملی شهاب در استان زنجان با حضور در جمع اولیای پایه چهارم دبستان فرشته ناحیه دو زنجان ضمن  اشاره به اهمیت اجرای برنامه ملی شهاب در شناسایی، هدایت و رشد و شکوفایی دانش آموزان گفت : برنامه ملی شهاب با هدف توجه به تفاوت های فردی دانش آموزان و هدایت استعدادهای آن ها اجرا می شود .

وی در ادامه افزود: همان گونه که معلمین در کلاس درس برای شناسایی استعدادهای دانش آموزان باید آگاهی به ویژگی های شخصیتی دانش آموزان داشته باشند، پدران و مادران نیز باید فراتر از احساسات و عواطف ، به طور منطقی به ویژگی های فردی  فرزندانشان توجه داشته باشند.

رحمتی با اشاره به وجود تفاوت های فردی و شناخت دقیق ویژگی های فرزندان توسط اولیا اظهار داشت : هدایت صحیح  استعدادهای دانش آموزان  و پرورش و تقویت آنها از اولویت های آموزش و پرورش در سال های اخیر است.

وی همچنین تصریح کرد : توجه به استعدادهای دانش آموزان و هدایت آنها به مرحله تعالی علاوه بر افزایش انگیزه در دانش آموزان باعث رشد و تعالی جامعه خواهد شد .

در پایان جلسه به سوالات اولیا در زمینه اجرای برنامه شهاب پاسخ داد و  نحوه اجرای این برنامه در سطح مدارس به اولیا تبیین شد.

به اشتراک بگذارید :