6 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ ۱۴:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1027177
وزیر آموزش و پرورش در مجتمع یاوران مهدی قم:
سردار سلیمانی نماد عزت و اقتدار است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به شهادت سردار قاسم سلیمانی گفت: ایران امنیت، آسایش و آرامش خود را مدیون این مَرد فداکار، ایثارگر و نماد عزت و شرف و اقتدار ملی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم، محسن حاجی میرزایی" روز جمعه در کارگاه آموزشی مهارتی روحانیون دانشگاه فرهنگیان کشور در مجتمع یاوران مهدی (عج) قم اظهار داشت: نه تنها منطقه بلکه اروپا نیز در اثر تدبیر و درایت و فرماندهی این سردار سرافراز اسلام ایمن شده است.

وی بیان داشت: او بود که داعش را از صحنه حکمرانی بیرون راند و چهره کشورهای اسلامی را از لوث وجود آنها پاک کرد، و خطری که تمام دنیا را در معرض آسیب قرار داده بود برطرف کرد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: آنهایی که در جهان داعیه دار مبارزه با تروریسم هستند کسی را ترور کردند که فرمانده مبارزه با بزرگترین تروریست های قرن حاضر بود.

حاجی میرزایی گفت: یاد او برای همیشه در سرزمین ما برقرار است و ما در آموزش و پرورش او را به عنوان نماد جهاد، شهادت، مقاومت و ایثار می ستاییم، و در همه مدارس عظمت و بزرگی او را پاس می داریم.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: دانش آموزان ما باید با این اسوه های بزرگ تاریخ اسلام در دوره معاصر آشنا شوند، و این آشنایی برای همه ما و ایران ما یک ضرورت است، و انشاالله راه او برقرار و پرتوان ادامه پیدا خواهد کرد.

سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس به همراه «ابو مهدی مهندس» جانشین فرمانده الحشد الشعبی بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ طی یک عملیات تروریستی در بغداد به شهادت رسیدند.

وی افزود: کلام قاطع و کوبنده رهبر معظم انقلاب به ما می گوید که استوار باشید و در برابر این حوادث مقاومت کنید و به پیش بروید، این راه باید استمرار پیدا کند و اینچنین نیز خواهد بود.

حاجی میرزایی همچنین بیان کرد: ما خیلی پای صحبت های سردار سلیمانی ننشستیم، ولی وجود و اقدام های او تربیت کننده بود، و باید به عنوان سفیران فرهنگی در رفتار و منش خود، دیگران را به این عرصه علاقه مند و شوقمند کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود نقش معلمی را جز قوی ترین و پایدارترین نقش ها در جامعه دانست، و افزود: امروز و فردای جامعه در سایه اندیشه، توان، ظرفیت ها و قابلیت های معلمان شکل می گیرد و این قشر فرآوری جان و روح انسان ها را برعهده دارند.

وی ادامه داد: معلمان با جان و روح انسان و در حقیقت با خودِ انسان سر و کار دارند و این شرافت بزرگ و جایگاه رفیعی است.

وی اضافه کرد: همه آنهایی که یاد گرفتند چه کار کنند از معلم هستند و معلم تعالی بخش روح و جان انسان ها است، همه تجلیات بیرونی در همه اشکال و جلوه ها و نمادهایی که قابل مشاهده است محصول یادگیری جامعه است و یادگیری و آموختن نیز کار معلم است.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس آنچنان که رهبری نیز فرمودند، آثار و اهتمام فرهنگیان را در درون خود دارد و این انقلاب بدون تلاش فرهنگیان نه شکل می گرفت و نه استمرار پیدا می کرد.

حاجی میرزایی خاطر نشان کرد: شکل گیری و استمرار انقلاب تحت رهبری های امام و رهبری مرهون تلاش های معلمان و فرهنگیان است.

وی با خطیر خواندن رسالت دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: این دانشگاه وظیفه دارد که از تمام ظرفیت های علمی و فرهنگی جامعه برای تغذیه با ارزش ترین وجه وجود انسانی و همچنین با ارزش ترین جلوه زندگی انسانی خوب برنامه ریزی و تمرین کند و بهترین روش ها و مسیرهای سنجیده را برای بهره مندی معلمان انتخاب، و به نحو موثری نیز به کار گیرد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور نیز در این آیین واقعه شهادت سردار سلیمانی را اتفاقی تلخ تر از تلخ توصیف کرد و گفت: این حادثه خاطر همه آزادگان و پیروان ولایت را غمگین کرد.

حسین خنیفر سردار سلیمانی را اقیانوسی عمود بر زمین توصیف کرد، و افزود: با شهادت آن مجاهد نستوه ابعاد شگفت انگیزی از زندگی آن مَرد نامتناهی آشکار خواهد شد.

وی سردار سلیمانی را سر سلسله شهیدان زنده و مالک اشتر هزار سوم عنوان کرد و افزود: این مَرد بزرگ سال ها برای شهادت انتظار می کشید، و از آسمانی های نشسته بر زمین بود.

چهارمین دوره آموزشی مهارتی روحانیون دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور با حضور ۲۲۰ تن از طلبه های فعال در حوزه تربیت و پرورش معلمان، به مدت سه روز در قم برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :