8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ ۱۲:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1026104
محمدی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کشور در همایش تجلیل از نخبگان:
محیطی سالم تر از محیط ورزش در آموزش و پرورش برای تعلیم وتربیت نداریم.

موثرترین فرد در توسعه ی ورزش همگانی قبل از انقلاب در استان قم شخصی نبوده است جز امام خمینی(ره) که ایشان شخصی بوده است که در دهه سی و چهل ورزش صبحگاهی را در حوزه های علمیه اجباری کرد، ایشان در بخشی از بیانات خود می فرمایند ...

    به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان قم، صبح امروز همایش استانی تجلیل از نخبگان دانش آموزی با حضور دکتر محمدی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کشور و معاونین تربیت بدنی و سلامت، آموزش متوسطه و آموزش ابتدایی برگزار شد.

    رمضان بیگی معاونت تربیت بدنی ضمن خیرمقدم به پیشکسوتان، دانش آموزان و همکاران فرهنگی تلاشگر گفت: در واقع ورزشکاران، قهرمان و آینده سازان کشور هستند و کرسی های قهرمانی جهان در انتظار آن ها می باشد، در گذشته جهت اعزام دانش آموزان به خصوص تیم های دانش آموزان دختر مشکلات و موانعی وجود داشته است اما الآن با هدف گذاری ها و برنامه ریزی های انجام شده اتفاقی نو در مجموعه آموزش و پرورش ایجاد شده است و پیروزی های استانی و کشوری و جهانی برای استان اتفاق افتاد اگر چه پیروزی همه چیز نیست اما تلاش برای پیروزی موثر و مفید است.

    در ادامه مراسم دکتر محمدی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کشور ضمن یاد تاریخ ورزش استان قم و گذشتگان جامعه ورزش به خصوص حسن واقفی خادم ورزش افزود: قدیمی ترین نهاد ورزشی در کشور و در استان قم آموزش و پرورش است که از سال 1306 شمسی با ورود تربیت بدنی به عنوان یک درس در آموزش و پرورش قرار گرفت و از همان موقع برنامه های ورزشی ساماندهی شد و جمعی از معلمین آموزش و پرورش در دهه ی 30 اداره ی تربیت بدنی استان قم را تشکیل دادند.

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان کشور در ادامه گفت: قدیمی ترین مجموعه ورزشی استان قم دبیرستان امام صادق(ع) یا همان حکیم نظامی سابق است و بعدها ورزشگاه تختی شکل گرفت و کانون ورزش های استان قرار گرفت و معمولا ورزش فوتبال با استقبال بالایی مواجه بود.

   محمدی افزود: موثرترین فرد در توسعه ی ورزش همگانی قبل از انقلاب در استان قم شخصی نبوده است جز امام خمینی(ره) که ایشان شخصی بوده است که در دهه سی و چهل ورزش صبحگاهی را در حوزه های علمیه اجباری کرد، ایشان در بخشی از بیانات خود می فرمایند ما در کنار تربیت علمی، روحی و روانی نیاز به ترییت بدنی و جسمانی داریم و شاید بتوان گفت پایه  و اساس ورزش والیبال در قم از آن دوره بوده است.

   وی گفت: معلمان و دبیران ورزش مطالبه گری کنید شما امید جامعه ی ما هستید، محیطی سالم تر از محیط ورزش در آموزش و پرورش برای تعلیم وتربیت نداریم؛ این تعریف که بگوییم تربیت بدنی فقط تربیت جسم است اشتباه است حلقه مفقوده ی نظام تعلیم وتربیت کشور بی توجهی به تربیت بدنی در آموزش و پرورش است، این فرهنگ غلط است، ما بیشترین سهم را در تعلیم و تربیت دارا هستیم، اگر به دنبال تحقق سند تحول بنیادین هستیم باید تربیت بدنی ورزش مدارس را احیا و بازنگری کنیم.

   همچنین محمدی ادامه داد: مسیر رسیدن به قهرمانی از دید متخصصین: 40 درصد تمرین، تکنیک و تاکتیک، 40 درصد دانش های تخصصی و آگاهی مربوط به آن رشته و 20 درصد خلاقیت است، باید به علم و تکنولوژی روز برای تحقق اهداف ورزشی توجه کنیم.

   محمدی در پایان ضمن تبریک به خانواده هایی که در فضای مه آلود فضای حقیقی و مجازی ورزشکارانی نخبه در جامعه پرورش داده اند گفت: در نگه داشت این موفقیت ها تلاش کنید و ناامیدی را از این دانش آموزان ورزشی دور نگه دارید و تلاش کنیم تا دانش آموزان و پدر و مادرهایی داشته باشیم تا رابطه ی فعالیت بدنی و تربیت روانی افراد را درک کنند و تلاش کنند تا فرزندانشان را به سمت ورزش سوق دهند تا سالم بمانند.

    در پایان مراسم نیز ضمن تجلیل از نخبگان ورزشی استان، هدایایی برای قدردانی از زحمات ورزشکاران در نظر گرفته شد.

 

به اشتراک بگذارید :