2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ ۰۸:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1025660
در شهرستانهای استان تهران برگزار شد :
اولین نشست کارگروه آسیب شناسی  خشم و خشونت در خانواده

 اولین نشست کارگروه آسیب شناسی خشم و خشونت در خانواده با هدف شناسایی علل آسیب ها با توجه به شرایط کنونی مناطق و دستیابی به راهکارهای کاربردی و قابل اجرا برای حفظ آرامش و امنیت عمومی دانش آموزان و خانواده های ایشان، در معاونت پژوهش اداره کل برگزار شد.

       به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران     کوروش رومیانی رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل ، با اشاره به ابعاد مختلف آسیب های اجتماعی درحوادث اخیر کشور که بیشتر آن در حاشیه شهر تهران اتفاق افتاد، گفت : مهاجرت و هجوم نا متعارف جمعیت به یک حوزه جغرافیایی از مهمترین عوامل ایجاد ناامنی و تهدید محسوب می گردد. بطوریکه براساس تحلیل جدول  swot نامتعارف بودن مهاجرت خود فراهم آورنده شرایطی است که در آن عمدتا عوامل تهدید بر فرصت و عوامل ضعف بر قوت غلبه خواهند کرد. لذا جامعه با سرعت آبستن هر گونه بحران می شود.

بنا بر این گزارش رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران     از اعضای کارگروه خواستند در دو زمینه ایجاد فضای تعاملی بین خانواده ها و اولیای دانش آموزان، بالا بردن تاب آوری در خانواده ها و همچنین ایجاد فضای شاد در مدارس و بین دانش آموزان راهکارها و نظرات کارشناسی خود را بیان نمایند.

در این جلسه که با حضور مهدی درخشانی معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل و  عربعلی زینالی معاون آموزش ابتدایی برگزار گردید کارشناسان، اساتید و صاحب نظران در زمینه آسیب شناسی خشم و خشونت نظرات و پژوهش های خود را بیان نمودند و مقررشد جلسات کارگروه به صورت جدی برگزار و مصوبات در سطح استان اجرایی شود

به اشتراک بگذارید :