15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ ۱۲:۱۲:۳۶
کد مطلب:  1025450
برگزاری سومین نشست حلقه بهبود کیفیت آموزشی و پرورشی مدارس غیردولتی

سومین نشست حلقه بهبود کیفیت آموزشی و پرورشی مدارس غیردولتی با محوریت بررسی و تجزیه و تحلیل نتایج امتحانات مدارس غیردولتی  برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان؛ علی بیات رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی استان در ابتدای این جلسه با اشاره به ضرورت توجه به کیفیت آموزشی در مدارس غیردولتی گفت: تمامی برنامه ریزی های آموزش و پرورش باید منطبق با نیاز های دانش آموزان و معلمان باشد و هر روش آموزش‌دهی که نیازهای دانش‌آموزان و معلمان را نادیده بگیرد، به شکست خواهد انجامید.

بیات ؛ با اشاره به اهمیت توجه به ارکان مدرسه در ارتقای کیفیت آموزشی مدارس گفت: شورای معلمان ، شورای دانش آموزی و انجمن اولیا و مربیان سه ضلع مثلث طلایی تاثیرگذار درکیفیت آموزشی می باشند و هر مدرسه ای که از مشارکت  شورای دانش آموزی ، شورای معلمان و انجمن اولیا و مربیان در برنامه ریزی های آموزشی و پرورشی بهره ببرد در مسیر کیفیت آموزشی حرکت خواهد نمود.

رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی استان ؛ هدف اصلی تشکیل حلقه بهبود کیفیت آموزشی را  کمک به مدارس در جهت حرکت به سمت تبدیل شدن به یک مدرسة کیفی  دانست و افزود : تلاش می کنیم تا با تشکیل مستمر این جلسات و بهره گیری از نظارت و اندیشه های صاحبان اندیشه و خرد، زمینه را برای ارتقای کمی و کیفی این مدارس فراهم نماییم.

وی با اشاره به ضرورت رعایت قوانین و مقررات در کلیه مدارس و مراکز غیردولتی گفت: نظارت بر فعالیت مدارس و مراکز غیردولتی در راستای کمک به این مدارس و رعایت قوانین و مقررات صورت می پذیرد و تلاش می کنیم تا از تمام ظرفیت های قانونی برای توسعه کمی و کیفی این مدارس بهره ببریم.

در ادامه این نشست در خصوص مباحث و مسایل مختلف مدارس غیردولتی بحث و تبادل نظر به عمل آمد و نتایج امتحانات دو سال گذشته پایه دوازدهم مدارس غیردولتی مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت و مقرر گردید در جلسات آتی در خصوص راهکارهای ارتقای کیفیت آموزشی در این مدارس و تشکیل کارگروه های تخصصی ذیل شورای هماهنگی موسسان مدارس غیردولتی بحث و بررسی به عمل آید. 

 

به اشتراک بگذارید :