2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ ۱۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1022899
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران :
همه دانش‌آموزان حادثه قرچک در سلامت کامل می‌باشند

مدیرکل آموزش وپرورش شهرستان‌های استان تهران ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص حادثه مسمومیت دانش‌آموزان مدرسه ابتدایی قرچک گفت: همه دانش‌آموزان از بیمارستان مرخص شده در سلامت کامل به سر می‌برند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، محمد صیدلو مدیر کل آموزش وپرورش شهرستان‌های استان تهران بعد از ظهر سه‌شنبه در حاشیه حضور در بیمارستان شهید ستاری قرچک، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به عنوان یک معلم خوشحالم که این حادثه به خیر گذشت و اتفاق خاصی نیفتاد.

 

وی افزود: تقریباً همه دانش‌آموزان و سه نفر از همکاران محترمی که دچار این مسمومیت شده بودند، بهبود پیدا کرده و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و هیچ مشکلی هم پیش نیامده است.

صیدلو گفت: اولین نکته‌ای که برای ما در آموزش و پرورش مهم است حضور دانش‌آموزان در یک فضای امن است یعنی باید مطمئن باشیم که به دانش‌آموزان هیچ آسیبی وارد نخواهد شد و در یک فضای کاملاً امن و سلامتی تحصیل خواهند کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به اینکه سیستم گرمایشی آن مدرسه دارای شوفاژ و تمام استانداردها رعایت شده و سرویس‌ها هم به موقع انجام شده بود، تصریح کرد: این موضوع باعث می‌شود تا ما دقت بیشتری کنیم و عامل این موضوع را پیدا کنیم و مطمئن باشیم ادامه تحصیل بچه‌ها در مدرسه با سلامت و امنیت کامل برقرار شود.

وی خاطرنشان کرد: بنده امشب حتماً در قرچک خواهم بود که دلیل این اتفاق توسط کارشناسان آتش‌نشانی پیدا می‌شود و فردا اگر قرار باشد دانش‌آموزان در مدرسه حضور پیدا کنند در صورتی خواهد بود که ما مطمئن شویم برای سلامت آنها هیچ مشکلی پیش نمی‌آید.

صیدلو تاکید کرد: با توجه به اینکه سیستم گرمایشی شوفاژ بوده است و استانداردها و سرویس‌ها به موقع انجام شده است ،قاعدتاً سهل انگاری‌ای وجود نداشته است.

وی در پایان گفت: به هرحال خطایی است که شاید در هر جای دیگر هم رخ دهد که باید آن را بررسی کنیم و ضمن رفع آن مطمئن شویم دانش‌آموزان دریک محیط ایمن به تحصیل می‌پردازند.

به اشتراک بگذارید :