3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ ۱۶:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1022892
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان قم:
ترویج رشته های کشاورزی در هنرستان های استان قم

هم اکنون در 5 هنرستان استان قم رشته کشاورزی مورد تدریس قرار می گیرد و پیش بینی می شود در سال آینده در 7 هنرستان رشته کاربردی کشاورزی و گرایش های مرتبط با آن را در استان قم داشته باشیم.

   به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان قم، صبح امروز همایش کشوری مدیران هنرستان‌های کشاورزی استان در مرکز سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم با حضور مهندس هوشنگ سردار بنده کارشناس مسئول آموزش کشاورزی دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش کشور  و سید ناصر علایی طباطبایی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان و مهندس ژاله عزیزپور رئیس اداره آموزش های رسمی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی و مهارتی وزارت جهاد کشاورزی و دکتر حمیدرضا مختاری مشاور وزیر و رییس مرکز کار آفرینی موسسسه آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد.
 

  علیرضا یاری معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان قم در این مراسم ضمن اشاره به اهمیت کشاورزی و جایگاه ویژه استان قم در پرورش گیاهان گلخانه ای به راهکارهای جذب نوجوانان و دانش آموزان به این رشته کاردانش کشور پرداخت و گفت: امروزه در تعریف کشاورزی تولید صرف مورد نقد قرار خواهد گرفت و از کشاورزی به عنوان جایگاه ویژه در صنعت نام برده می شود.

معاون آموزش متوسطه ادامه داد: هم اکنون در 5 هنرستان استان قم رشته کشاورزی مورد تدریس قرار می گیرد و پیش بینی می شود در سال آینده در 7 هنرستان رشته کاربردی کشاورزی و گرایش های مرتبط با آن را در استان قم داشته باشیم.

   یاری خاطرنشان کرد: در این هم اندیشی پیشنهاد ساخت هنرستان تخصصی کاردانش کشاورزی در ایستگاه تحقیقاتی جهاد کشاورزی پردیسان قم با مشارکت خیرین مدرسه ساز و اداره کل آموزش پرورش و جهاد کشاورزی استان قم مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.

   در این مراسم که مسئولین وزارتی و استانی آموزش و پرورش و جهادکشاورزی حضور داشتند، به اهمیت و جایگاه شگرف خیرین مدرسه ساز در احیا، ساخت و تجهیز هنرستان ها پرداخته شد و ضمن تقدیر از خیرین عزیز همکاریشان جهت پیشبرد اهداف اشتغال زایی و تولید در رشته های کاردانش مورد تاکید قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :