20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ ۱۵:۳۱:۳۲
کد مطلب:  1022832
مدیر کل آموزش و پرورش استان در جلسه هم اندیشی مدیران مدارس شهرستان ایجرود:
واحد های اصلی تحول در آموزش و پرورش، مدیران مدارس هستند/ متولی سند تحول بنیادین کل جامعه است

جلسه هم اندیشی مدیران مدارس شهرستان ایجرود با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل، رئیس آموزش و پرورش ایجرود و مدیران مدارس در محل اداره آموزش و پرورش ایجرود برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان در ابتدای این جلسه ضمن اشاره بر هفته سواد آموزی، اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران به بهره گیری از رویکرد علوی و تکیه به مردم، یک نگاه تحولی در جهان است.

رفیعی گفت: این نظام، نظام الگویی است و ریشه در خاک و تمدن و اراده مردم ما دارد که هیچ موضوعی را نمی شود با آن مقایسه کرد لذا وظیفه همه ما این است برای تقویت این نظام بکوشیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در ادامه بیان داشت: ایجرود یک فرهنگ شهر است و تاریخ، تمدن، چهره های شاخص و اصالتی دارد که حاصل تلاش قرن ها است و وارداتی نیست.

رفیعی خاطر نشان کرد: امروز مبنای توسعه، توسعه انسانی است که هویت بخشیده و تاریخ می سازد.

وی تصریح کرد: برخی چالش ها و مشکلات آموزش و پرورش از همان ابتدا وجود داشته است و ضرورت دارد به طور زیر بنایی درباره حل آن تصمیم گیری شود.

رفیعی در ادامه ابراز داشت: عدم نگاه تخصصی به آموزش و پرورش، یکی از بزرگترین چالش ها است و هر کسی به خود اجازه می دهد تا درباره این سیستم انسان ساز اظهار نظر کند.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان تصریح کرد: متولی سند تحول بنیادین کل جامعه است و تمامی ارگان ها و دستگاه ها باید با برنامه ریزی درست و منسجم به تحول بخشی در نظام تعلیم و تربیت مدد رسانند.

رفیعی یاد آور شد: جلوه های معلمی است که در دانش آموزان تغییر ایجاد می کند و موجب تربیت او می شود.

وی در ادامه افزود: مهمترین فرد و واحد های اصلی تحول در آموزش و پرورش، مدیران مدارس هستند و قدردان زحماتشان هستیم.

مدیر کل آموزش و پرورش زنجان در پایان با اشاره به جلسه شورای آموزش و پرورش استان، گفت: طبق مصوبه جلسه شورای آموزش و پرورش استان در نظر داریم مشکلات اینترنتی مدارس استان را مرتفع کنیم و پیگیر این مورد هستیم.

 

شایان ذکر است در این جلسه نمایندگان مدیران به بیان نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند؛ تامین سوخت و هزینه ایاب و ذهاب، کمبود کلاس و فرسودگی مدارس، هدایت تحصیلی متناسب با توانمندی، از جمله مباحث مطرح شده توسط مدیران در این گردهمایی بود.

 

به اشتراک بگذارید :